logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

9.kolo IE Znojmo - Kuřim 2-1

IE Znojmo - Kuřim 2-1 (2-1)

Branky: 0:1 10' Vermouzek, 1:1 24' Švejdík, 2:1 41' Kapitán

Mužstva nastoupila do utkání v těchto sestavách:

 


IE ZNOJMO - Vítámvás - Kalina, Kubošný, Veselý, Adámek - Mařík, Šťáva, Procházka, Švejdík( 71' Vašíček) - Černý( 83' Samek M.), Kapitán( 90' Vyorálek)


KUŘIM - Tišnovský - Fryčka(46' Urban), Beránek, Plšek, Čuhel - Skoumal(69' Kučera), Pospíšil, Škrdlík, Bílý - Vermouzek, Moniak.



V 9.min. poslal Adámek dlouhý nákop do soupeřovi šestnáctky, obránci vyhlavičkovali k Černému, který tvrdě z první vypálil, bohužel střela byla jemně tečovaná a šla těsně mimo tyče hostující brány. Z následného rohu jsme se mohli dostat do vedení, ale ani Kapitán ani Švejdík nebyli dostatečně důrazní před prázdnou bránou.

Hosté odpověděli hned vzápětí, předvedli krásnou rychlou akci, vyšperkovanou ještě kličkou brankáři a dostali se do vedení - 0:1.

Ten gól soupeři strašně vyhovoval, dobře bránil a soustředil se na svoji velmi silnou stránku - rychlý a kvalitní protiútok. Ve 20.min. po naší ztrátě předvedli hosté další rychlý kontr, naštěstí zakončení bylo nepřesné. Nám se povedlo dostat do hry v 24.min., kdy zahráváme roh a Švejdík oslavil svůj první start v základní sestavě vyrovnávacím gólem - 1:1.

V 35.min., ale mohlo být opět všechno jinak, další rychlý útok hostů jsme hasili v obraně s vypětím všech sil na poslední chvíli - musíme uznat, že útočná vazba Kuřimi - Pospíšil, Moniak a Vermouzek - nám dělala velké problémy. Ale odpověděli jsme nejlepším možným způsobem, v 41.min. Černý nádhernou časovanou přihrávkou mezi obránce našel Kapitána, který nezaváhal a otočil výsledek na naši stranu - 2:1.

Do druhé půle už jsme nastoupili lépe připraveni na rychlé protiútoky hostů, takže jsme jejich nejsilnější zbraň částečně eliminovali a nedali jsme jim už tolik prostoru. V 55.min. po centru z boku se nádherně do míče opřel z voleje hostující Vermouzek, naštěstí pro nás, míč letěl těsně vedle naší brány. Jak už bylo pravidlem, my jsme na tuto šanci odpověděli vzápětí obrovskou možností, když Černý posunul Kapitánovi, který sám před Tišnovským tentokrát úspěšný nebyl.

Hostující trenér posunul v průběhu poločasu stopera Plška dopředu a vsadil vše na útočnou kartu. Průběh hry se tak obrátil, hosté bušili do naší obrany a my jsme vyráželi k rychlým protiútokům, bohužel nám chyběla v druhém poločase kvalitní přihrávka a tak jsme spoustu slibných šancí nedotáhli ani do zakončení.

Největší šance se opět urodili v jedné minutě a to v 76., když nejprve Mařík našel Kapitána, jehož střelu hostující gólman kryl a vzápětí si poradil Vítámvás se střelou Plška.

My jsme tak i v pátém domácím utkání zvítězili.


Řekli po utkání:

T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Dnešní body jsou těžce vydřené proti soupeři, který nám dělal svojí aktivní hrou problémy. Ale mužstvo opět dokázalo, že když se soustředí na hru, dokáže vyhrát i takto těžký zápas.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři