12. kolo - IE Znojmo - Boskovice - 2:1 (0:1)

V sobotu 23.10. jsme přivítali na domácím hřišti mužstvo z Boskovic.

IE Znojmo - Vítámvás - Kalina, Kubošný, Veselý, Ostrý - Rolník, Šťáva, Černý(69' Samek M.), Švejdík(46' Tkadlec) - Procházka, Vašíček(77' Mařík)

Boskovice - Švéda-Adamec(81'Fojt), Martínek, Václavek, Preč-Pavel(83'Stara), Horák Jan(73'Horák Michal), Martínek, Koudelka-Havlíček, Ošlejšek

Branky:
44' 0:1 Horák Jan
57' 1:1 Procházka
79' 2:1 Ostrý

První velký vzruch v utkání se odehrál v 6.min., když nejprve Kalina z 18m netrefil hostující branku a hned z následné akce hostující hráč předvedl slalom mezi našemi třemi hráči, ale naštěstí i jeho zakončení bylo nepřesné.
V 8.min. potáhl po lajně míč Rolník, jeho střílený centr se dostal ke Švejdíkovi, který z dobré pozice netrefil ani bránu.
Po čtvrthodině hry se nadechl k velkému sólu Rolník, "proletěl" mezi obránci, ale v poslední chvíli si míč ukopl a tak pouze na dlouhou nohu trefil hostujícího gólmana.
V 13.min. nám zatrnulo, kolem Švejdíka se prohnal hostující záložník, zacentroval a po následném závaru vyhlavičkovává Kalina z prázdné brány.
V 22.min. "vypustil" krásnou střelu z 30m Šťáva, gólman jen s největšími obtížemi vyrazil na roh.
Čtyři minuty před koncem poločasu předvedli hosté krásnou akci na jeden dotek, kdy naši obranu úplně rozebrali, naštěstí zakončující hráč trefil jen boční síť.
Ale v poslední minutě se už hosté dočkali, po nevinné akci se zbytečně pokouší zpracovávat míč v našem vápně Kubošný, míč mu bohužel odskočí k úplně volnému Horákovi, který neměl problém vstřelit vedoucí gól hostů - 0:1.
Do druhé půle jsme vstoupili jako vyměnění a naše akrivita se nám vyplnila už v 57.min., když se prosadil ve vápně svým důrazem Procházka a vyrovnává - 1:1. A to ještě chvíli předtím po centru Černého "vystřihl" krásné nůžky Vašíček, bohužel míč letěl těsně mimo bránu.
V 64.min. se dostal do velkého sóla v druhém poločase velmi aktivní Ostrý, když ho krásnou ulicí našel Šťáva, bohužel svůj únik na brankáře neproměnil.
V 73.min. se dostávají do velkého protiútoku, po našem rohovém kopu, hosté, který zachraňoval opravdu v poslední chvíli svým obětavým skluzem Kubošný.
Když se blížila 80.minuta, tak výborně připravil míč pro rozběhnutého Maříka "domácí matador" Samek, Mařík se prohnal kolem obránců a před brankou našel nabíhajícího Ostrého pro kterého už nebyl problém vstřelit gól a otočit tak stav utkání na naši stranu - 2:1.
Hosté si už vytvořili do konce zápasu jen jednu šanci a to obrovskou. Po dobře rozehraném přímém kopu hostující hráč hlavičkuje z malého vápna vedle naší brány.
A po závěrečném hvizdu rozhodčího se můžeme radovat z vítězství nad velmi kvalitním a silným soupeřem.

T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Do dnešního zápasu jsme nastupovali po dvou prohrách s tím, že chceme odčinit hlavně výkon z minulého týdne a vyhrát. To se nám v 1. půli moc nedařilo a navíc jsme dostali v poslední minutě prvního poločasu gól. Do druhé půle jsme zvýšili bojovnost a agresivitu, kvalitu přihrávek a dokázali jsme zápas otočit. Mužstvo opět prokázalo, že pokud se věnuje jenom hře a nechá na hřišti všechny síly, tak dokáže porazit i tak kvalitního soupeře jako byly Boskovice