13. kolo Zbýšov - IE Znojmo A 1-2

Online přenos zde

Napsali na stránkách soupeře

Góly - Štava, Procházka,

V neděli 31.10. jsme zajížděli na hřiště doma dosud neporaženého Zbýšova.

Mužstva nastoupila v těchto sestavách:

Baník Zbýšov - Prečan - Davídek(83' Zavřel), Matouš, Skokan(55' Jašek), Maša - Kotačka, Havel Josef, Havel Jan, Kantor(54' Frič) - Šauer, Roszicska

IE Znojmo - Vítámvás - Kalina(83' Švejdík), Kubošný, Veselý, Tkadlec - Mařík( 83' Černý), Ostrý, Šťáva, Procházka, Rolník - Kapitán(88' Vašíček)

V 11.min. vybojoval Kapitán zdánlivě ztracený míč u rohového praporku, přihrál do vápna neobsazenému Procházkovi, bohužel jeho střela, kterou domácí gólman jen sledoval, letěla těsně vedle tyče.
V 27.min. předvedl velkou minelu Kubošný, když zahrál velmi špatně malou domů a Vítámvás fauloval domácího hráče, z čehož byl pokutový kop, který proměnil Kotačka - 1:0.
Odpověděli jsme velmi rychle, v 32.min. našel Kalinův pas Rolníka, který hlavou posunul ke Šťávovi a ten se nemýlil - 1:1.
V 40.min. si krásně za obranu naběhl Šťáva, zbavil se kličkou dobíhajícího obránce, ale skvělý zákrok "vystřihl" Prečan, když střelu mířící do jeho protipohybu ještě stihl vykopnout nohou.
V 43.min. zahrozili po dlouhé době domácí, záložník přešel přes dva naše hráče a navíc mu v cestě stojící Kubošný usnadnil situaci tím, že podklouzl, ale naštěstí střela byla velmi nepřesná.
V druhé půli nám výrazně usnadnil cestu k vytoužené výhře domácí Maša, který nepochopitelně udeřil loktem do obličeje našeho Maříka a po zásluze v 64.min. dostal ČK. Tlačili jsme se do útoku, ale bohužel jsme byli velmi nepřesní, vázla nám přihrávka, vždy tu poslední finální přihrávku jsme zkazili.
Domácí tým se sice snažil, ale kromě pár standartních situací na naši obranu vůbec nic nevymyslel. Zaslouženého vítězného gólu jsme se dočkali v 77.min., když krásnou přihrávkou našel Šťáva rozběhnutého Rolníka, který předložil míč před prázdnou bránu Procházkovi, který sice trefil dobíhajícího obránce, ale i přesto míč doputoval za brankovou čáru - 1:2.
Konec zápasu jsme si už  v klidu pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Řekli po utkání:
T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Tentokrát jsme se na Zbýšov dobře připravili, utkání jsme zvládli výborně po taktické stránce. I když bylo ve hře dost nepřesností a to nejen díky terénu, dokázali jsme vstřelit dvě branky a to rozhodlo. Domácí jsme do žádné šance nepustili až na penaltu, při které jsme nepochopitelně chybovali. Proto si myslím, že vítězství bylo zasloužené.