logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Pěnkavou

Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Pěnkavou ve znojemském deníku Rovnost

 Pěnkava: Odcházet nikam nebudu. Jsem tu naprosto spokojený

Oblekovice /ROZHOVOR/ – Fotbalisté Inzert Expresu už mají po sezoně. Ta pro ně skončila až obdivuhodně dobře. Jako nováček v krajském přeboru byli nejlepší z mužstev znojemského okresu. I proto si kouč IE Znojmo Tomáš Pěnkava nad uplynulou sezonou libuje.

 
Jak hodnotíte sezonu?
Základem všeho byla podzimní část, kterou jsme odehráli excelentně. Kluci si pak věřili. Záleží na tom, jak sezonu začnete. Kdybychom čtyři, pět utkání prohráli, tak by se nám nehrálo snadno.

Na jaře jste pokračovali v dobrých výkonech, ale v závěru jste nasbírali několik proher…
Přes zimu jsme hodně trénovali, nikdo se nezranil. Prvních šest zápasů jsme odehráli v sestavě, která měla být. Pak ale ten nemohl, ten se zranil. Nechci ale říkat, že jsme sestavu lepili. Hráči, kteří nastoupili, nebyli o nic horší.

V čem byl tedy zakopaný pes?
Měli jsme nasbíráno hodně bodů a na hráče nebyl takový tlak. Ti tomu už neobětovali tolik co předtím. To je tak jediné, co mě na celé sezoně mrzí. V zápasech, které byly jednodušší, jsme hráli špatně a ty, které byly náročnější jsme odehráli dobře. Určitě byla zbytečná porážka s Kuřimí a nejvíc mě mrzí prohra doma se Zbýšovem.

Za to taky hráči dostali pokuty. Jak se na to díváte?
Bylo to rozhodnutí prezidenta klubu. Má na to právo. Do toho mu nezasahuji. Ale nejsem zastáncem pokut v téhle soutěži. Naopak zastávám názor, že pro hráče je samotnou motivací hra a ne peníze. Na téhle úrovni to není postavené na nějakých smlouvách a penězích. Prezidentovi se ale nedivím. Z jeho pohledu, kdy do toho dává své peníze, tak ho to mrzí dvojnásob. Od hráčů je to nezodpovědné.

Jaké máte cíle do budoucna?
Cíl je stále stejný. Jako trenér jednoznačně chci, abychom hráli pěkný fotbal. Aby lidi, kteří sem přijdou se bavili a měli z toho nějaký zážitek. Taky aby to bavilo kluky.

Myslíte, že se vám letos podařilo hrát pěkný fotbal?
Ten, kdo za mnou přišel, mi řekl, že jsme i předčili očekávání. Většina lidí před sezonou říkala, že nemáme v krajském přeboru co dělat. Je to takové zadostiučinění, že jsme tak dobře dopadli, protože jsme sezonu odehráli téměř ve stejném složení jako nižší soutěž.

Z mužstev ze znojemského okresu jste dopadli nejlíp. Máte z toho radost?
Vlastně jsme skončili před Moravským Krumlovem a escéčkem. Líbí se mi to.

Co říkáte na to, že 1. SC Znojmo zrušilo B-tým?
Z pohledu, že bude soutěž devatenáctek je to dobrý krok. Slyšel jsem ale, že tato soutěž by měla být až za rok. To by bylo hodně kruté pro hráče, kteří tam jsou. Pokud ta soutěž nebude, není to moc dobré řešení.

Nemohli byste třeba s 1. SC Znojmo spolupracovat?
Zatím nikdo nepřišel, že by měl zájem. Mně by se ale takové řešení moc nelíbilo. Když vám přijde do týmu pět cizích hráčů, tak by to nedělalo dobrotu. A kdyby ti hráči pak museli občas nastoupit za A-tým a pak se zase vraceli do našeho týmu, nebylo by to fér vůči našim hráčům.

Nedostal jste po sezoně nabídku trénovat někde jinde?
Neříkám, že bych s někým nemluvil. Jsem tady ale spokojený. Už jsem tu čtvrtou sezonu a dá se říct, že jsem s klubem sžitý. Navíc tady dělám správce a musím se o krásný areál, který tu je, postarat.

 

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři