Rozhovor s trenérem B týmu

Po podzimní části jsme požádali o rozhovor také trenéra B týmu Jardu Ludvíka.ludvikjaroslav

V polovině sezony drží B tým sedmou  příčku Okresního přeboru. Jsi spokojený?

Nejsem spokojený, mužstvo má určitě na víc.

Spatřuješ velký rozdíl mezi III. třídou a okresním přeborem?

Rozdíl mezi těmito soutěžemi je, to jednoznačně. Ale hodnotit jak velký, to si netroufnu.Určitě ale musí postupující mužstvo hrát na hranici svých možností, aby hrálo v OP důstojnou roli, tedy pokud výrazně neposílí.

Který tým  se Ti na podzim nejvíc líbil?

Nejvíc mě zaujal Šanov, hráli proti nám opravdu dobře.

Mrzí Tě  nějaká bodová ztráta?

Těch zbytečných ztrát bylo více, ale nejvíc jsme zklamaný z výkonu v Hostěradicích, tam to byla z naší strany fakt „síla“.

Naopak který zápas tě nejvíc potěšil?

Tak to byl domácí zápas s Oleksovicemi, ten se nám povedl a jednoznačně jsme kvalitního soupeře přehráli.

Tlačí někde béčko výrazně bota?

Vždycky se najdou lepší hráči, kteří by dané mužstvo zkvalitnili či zvýšili konkurenci.Ale my máme kádr dostatečně široký a kvalitní na to, aby hrál v horní polovině tabulky.Je to jenom na každém hráči, jak se staví k tréninkům a k zápasům, podle toho potom jsou ty výkony jaké jsou.

Který hráč Tě za poslední dobu  nejvíc potěšil a naopak od koho jsi čekal víc?

Fotbal není o jednotlivých hráčích, je to kolektivní hra. Samozřejmě jsou jména, která překvapily, jak příjemně, tak nepříjemně, ale to zůstane uvnitř mužstva.

Souhlasíš s tím, že bez  Ladislava Berky  by Oblekovicích nebyl fotbal na takové úrovni jaká zde je?

……..tak na to se dá odpovědět slovy p. Berky – „každý je postradatelný“……..Ne vážně, tak toto je jednoznačné, má na tom neuvěřitelnou zásluhu, kterou asi ani nedokážeme docenit.

Jaký jsi trenér bouřlivák nebo spíš kliďas?

Jak kdy, ať odpovím cokoliv, tak stejně budou hráči tvrdit opak…prostě něco mezi.

Co Tě dokáže na fotbale opravdu naštvat?

Tak to je spousta věcí, ale asi nejvíc vulgarita a neúcta. Začíná to u hráčů, pokračuje to na lavičkách v realizačních týmech a končí to bohužel u rozhodčích.

Jaký je Tvůj životní trenérský sen?

Dobrá otázka….můj trenérský sen??? Tak ten se mi jednoznačně splnil…..nejsem náročný a proto to, kam jsem se dostal, jakou soutěž jsem mohl a můžu trénovat, jaké hráče jsem měl a stále mám pod sebou…to je splněný sen. Nikdy bych nepomyslel, že se mi toto může podařit. Navíc jsem měl obrovské štěstí na dva lidi, kteří se o tuto šanci postarali a věřili mi, ikdyž začátky nebyly jednoduché…ale věřím, že jsem jim tu důvěru oplatil a splácím dál.

Kdy zahájí tým zimní přípravu? A budeš mít nějaké speciální přání na vedení klubu?

Příprava začne v úterý 11.1.2011, bude probíhat v domácích „běžeckých“ podmínkách. Přípravné zápasy odehrajeme na umělé trávě v Jevišovicích.

Přání mám jediné….aby prezident našeho klubu byl ještě o trochu hodnější.