1. kolo Blížkovice B - IE Znojmo C 3-5

Blížkovice B - IE Znojmo ,,C'' 3-5  ( 1-2 )

Góly - Náprava Jiří(Mandelka) 2x, Vyorálek, Poláček ( Rejsek), Ostrý Mirek,

Naš C tým vstoupil do prvních mistrovských bojů velmi úspěšně a přivezl všechny  tři body z půdy soupeře.

Sestava FK IE Znojmo „C“

Klaška Petr – Pavlů Lubomír (76. Suchánek František), Benda Martin, Holzbauer Václav
(46. Čech Michal), Šperl Ivoš – Samek Jan (66. Vlček Vladimír), Náprava Jiří, Ostrý Mirek, Poláček Martin – Vyorávek Robin, Soják Tomáš

Trenér: Burša Vlastimil

Pomezní rozhodčí:
Papai Filip

Střelci branek IE Znojmo „C“: Náprava Jiří 2x  (4., 7.),  Poláček Martin (50.), Ostrý Mirek (64.), vlastní (80.)

Ke svému historicky prvnímu soutěžnímu utkání zajíždělo nově založené „C“ mužstvo
FK IE Znojmo do Blížkovic, kde se utkalo s místním „B“ týmem. Už jsme se na tento den dlouho těšili a proto se ráno před odjezdem nemuselo na nikoho čekat. Což je moc příjemné a lze jenom doufat, že to tak bude i nadále. Sešlo se nás 15, zbytek byl omluven. V noci byla bouřka, v Blížkovicích napršelo 33 milimetrů. Proto byly ze strany správce hřiště v Blížkovicích náznaky, že by se utkání nemuselo odehrát. Ale zase tak moc podmáčený trávník nebyl, a tak bylo přijato jediné správné rozhodnutí.Utkání se hrát bude. Sestavu v kabině určil Máslo. Se svými zkušenostmi se přirozeně posunul do velice odpovědné a náročné úlohy trenéra „C“. Ale hlavně bylo potřeba nechat hrát mladší a výkonnější kamarády a fotbalisty.
Jako kapitán přivedl mužstvo IE Znojmo „C“ na hřiště Honza  Samek. Věkově byl v tu chvíli nejstarší, ale také slaví zítra narozeniny. Samotný zápas pro nás začal pohádkově. Už ve 4. minutě se po rohu Vyorávka dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna Mandelka a nezadržitelnou střelou k levé tyči otevřel skóre dnešního utkání. A stal se prvním střelcem „C“ týmu. Naše radost však neměla dlouhé trvání. Domácí v 6.minutě poslali centr do našeho vápna, tam nepříliš důrazně odhlavičkoval Teo. Míč ještě nechtěně tečoval Lupen. Domácí hráč tak v pohodě skóroval ze 13 metrů. Brankař Klaškyn zůstal stát jako opařený a míč uviděl, až když se kolem něj kutálel do branky. Naštěstí nás tato obdržená branka nesrazila na kolena. Hned v 7.minutě jsme podnikli útok po levé straně, přišla krásná přihrávka po zemi před branku a pro Mandelku už nebyl problém zasunout míč podruhé do soupeřovi sítě. Zajímavý moment pro nás připravil Klaškyn. Ten v 16.minutě kontroloval poměrně slabou střelu soupeře, míč však překvapivě zazvonil o pravou tyč jeho branky. Ve 20. minutě zahrával Teo volný kop ze 40 metrů, Rejsek si dobře naběhl, minul však odkrytou branku.
V následující minutě kombinační protiútok v podání dvojice Vyorávek, Soják, Rejsek trefil po přihrávce levou tyč a míč se přikutálel po brankové čáře. Ale bohužel, za čarou neskončil. Ve 25:minutě zahrozili domácí. Po jejich hezké kombinační akci po pravé straně se ocitl před Klaškynem domácí hráč sám. Netrefil branku. Ve 26.minutě se pokusil individuálně prosadit Vyorálek, akci nakonec řešil přihrávkou na nabíhajícího Sovjáka, tomu však chyběl krůček ke vstřelení branky. Ve 27. minutě vyslal z 18 metrů střelu na soupeřovu branku Mirek Ostrý, přestřelil. Ve 28. minutě opět zahrozili domácí. Nebezpečná střela z 20 metrů těsně minula tyč naší branky. Klaškyn tam v tu chvíli stál jako popelnice. Ve 31.minutě vystřelil Vyorálek z 18 metrů, jeho míč byl sražen mimo branku. Ve 33.minutě přišla hezká dalekonosná střela Holzbauera ze 30 metrů, která těsně minula tyč. Ve 35.minutě další z individuálních pokusů Vyorálka, jeho střelu domácí brankář kryl. Vzápětí se po tvrdém, ale férovém střetu tváří v tvář s domácím hráčem lehce zranil Vašek Holzbauer. Narazila skála na skálu. Ve 36.minutě začal naplno prokazovat svoje kvality Klaškyn. Střelu domácího hráče z 20 metrů kryl na zemi.Konečně našel odvahu položit se na krásný trávník. Asi se mu to zalíbilo, protože hned v další minutě se na trávníku opět povaloval. Tentokrát mnohem nebezpečnější střelu domácích vyrážel od své levé tyče. Následoval rychlý protiútok hostujících hráčů, Mandelka hledal centrem Vyorálka, jeho hlavička skončila vedle. Ve 42.minutě mohli domácí vyrovnat. Jejich centrovaný míč z pravé strany minuli oba naši stopeři, domácí hráč však z 10 metrů minul Klaškynovu branku. A tak jsme si oddychli, když hlavní rozhodčí utkání p.Krula z Dobšic ukončil 1. poločas.

Do 2. poločasu musel trenér Máslo udělat jednu změnu. Zraněného Holzbauera nahradil na místě předstopera Michal Čech. Byl to jeho první zápas za  muže, doposud hrával v našem dorostu. Ve 49.minutě vystřelil aktivní Mandelka z 18 metrů, jeho prudkou střelu směřující pod břevno vyrazil domácí brankář s námahou na roh. A po jeho rozehrání jsme se opět dočkali brankové radosti. Odražený míč se dostal k Mirkovi Ostrému, který našel krásnou přihrávkou po zemi před brankou Rejska. Ten zkušeně a v pohodě trefil prázdnou branku. Mirek Ostrý se dostal v 54.minutě dokonce ke dvěma střelám po sobě. Jeho první pokus domácí brankář vyrazil, druhá Mirkova střela skončila vedle. V 60.minutě se dostal ke střele i obávaný kanonýr Lupen. Jeho pokus ze 30 metrů odvrátil domácí hráč hlavičkou. V 62.minutě se radovali domácí hráči. Po správně odpískaném faulu zahrávali volný přímý kop z hranice velkého vápna. Klaškyn si zkušeně postavil zeď a potom se ještě zkušeněji za tu zeď postavil na brankové čáře. A byl velice překvapený, když míč skončil u druhé tyče jeho branky. V 63.minutě podnikl jeden ze svých mnoha individuálních pokusů Vyorálek. Šel z pravé strany sám na domácího brankáře, pokusil se jej překonat dloubákem, míč však skončil těsně vedle tyče. Mirek Ostrý se v 64.minutě kličkami a technikou šikovně uvolnil před hranicí velkého vápna a střelou levačkou z 18 metrů navýšil naše vedení opět o dvě branky. Honza Samek avizoval o přestávce mezi oběma poločasy svoje střídání, a tak k němu došlo v 66. minutě. Na pravém okraji zálohy jej nahradil „Standa“ Vlček. Kapitánskou pásku převzal do Honzy Samka Mandelka. Mirek Ostrý se opět předvedl v 68.minutě, kdy jeho přímý kop z 18 metrů skončil těsně vedle levé tyče domácí branky. Domácím se naskytla obrovská možnost snížit skóre, když jejich utočník běžel v 72. minutě sám na Klaškyna. Ten vyběhnutím zmenšil úhel a střelu domácího hráče vyrazil nohou. V 76: minutě hostující trenér Máslo sáhl k poslednímu střídání. Vyčerpaného Lupena nahradil čerstvý Obama. Ale ne však na pravé obraně. Řady se musely trochu přeskupit. Na pravou obranu šel místo Lupena Mandelka, do zálohy se stáhl Sovják a Obama šel potvrdit svoje kvality do útoku. A také potvrdil. Hhed minutu po svém při´íchodu na hřiště totiž Obama skóroval. Rozhodčí však jeho branku neuznal, údajně byl Obama v ofsajdu. V 78.minutě se dočkali opět domácí hráči. Z levého rohu velkého vápna přišla po skrumáži před naši brankou taková polostřela a polocentr. Míš připlachtil celou brankou a skončil v šibenici Klaškynovi branky, který jenom bezmocně přihlížel. Domácí ucítili šanci alespoň na bod a snažili se vyrovnat. Jejich úsilí zmrazil v 80.minutě Robin Vyorálek, Konečně se mu podařil brejk po levé straně, utekl svému strážci a z hranice velkého vápna poslal prudkou přihrávku po zemi před domácí branku. Tam jeden z obránců nekompromisně zavěsil do své sítě a stanovil konečný výsledek utkání na 3:5. Zbytek zápasu se už odehrával v režii a pod kontrolou hráčů z Oblekovic. Závěrečný hvizd rozhodčího Kruly přinesl radost do hostujícího týmu. První soutěžní utkání a hned první vítězství. Ale i předvedený výkon potěšil samotné hráče IE Znojmo „C“, kteří tím potvrdili to, proč se „C“ založilo. Zahrát si pohodový fotbal a pobavit se při tom. Což se dnes vydařilo.