Hodnocení podzimní části starších žáků

Hodnocení starších žáků v okresním přeboru trenérem Milanem Samkem

Podzim 2010

11 zápasů      6 výhra       2 remíza      3 prohry      43-21      20 bodů         3 místo

Umístění na krásném 3 místě v tabulce je velmi lichotivé a máme z něj určitě radost.

Vstup do sezóny jsme měli velmi dobrý první čtyři kola 10 bodů a to jsme navíc zbytečně remizovali doma s Mikulovicemi. Pak přišli dvě porážky od Jevišovic a Tasovic, kde hlavně Tasovice ukázali že jsou herně nejlepším týmem soutěže. V závěru podzimní části jsme nahráli dalších 10 bodů a prohráli jsme až v dohrávce 6 kola doma s vedoucím týmem Mramotic. Spokojeni jsme tak nejen s umístěním, ale i s předvedenou hrou, která měla v několika zápasech svoji kvalitu.

Plusy podzimu

- Velmi vyrovnané výkony  Jakuba Dolečka.

- Spolehlivé výkony gólmana Jakuba Kroupy

- Umístění v tabulce

Mínusy podzimu

- Ukončení aktivní činnosti útočníka Kristiána Lacka. Který mohl ve fotbale něco dokázat.

- Druhý poločas doma proti Unanovu kde jsme zcela zbytečně prohospodařili dvoubrankový náskok

- Malá tréninková účast Zdenka Moravce a některých dalších hráčů

Překvapení podzimu

Výkony důrazného obránce Marka Rehbergera. Přestože je brankářem u mladších žáků ve starších nastupuje na kraji obrany kde podává velmi dobré výkony.

K jednotlivým formacím

V brance odchytal všechna utkání Jakub Kroupa a ukázal že je velmi kvalitní gólman,který je velmi poctivý v tréninkovém procesu a jako kapitán jde příkladem.

V obraně na postu libera s přehledem odehrál Jakub Doleček. Na krajích obrany nastupoval Filip Juřička který si zde odehrál svůj standart. Dále bratři Rehbergrovi kde starší Marek ve výkonech mnohdy předčil mladšího Tomáše který určitě umí podávat lepší výkony. Na postu předstopera nastupuje pravidelně Marek Pospíchal (třetí který nastoupil ve všech zápasech)  zde odvádí velmi dobrou práci ovšem někdy se i on nevyhne slabým výkonům. Honza Doubek hráč který je na střídavý start v SC Znojmo nastoupil jen 5x přesto patří k velmi vytíženým hráčům, protože nastupuje ještě v našem dorostu v krajské soutěži, kde už  dal dokonce dva góly.

Záloha,

V jejím středu nastupoval technicky velmi dobře vyspělý Baláž který již nastupuje i za dorost v krajské soutěži a s pěti brankami se stal třetím nejlepším střelcem týmu.Zdeněk Moravec technický záložník, který má svoje kvality ovšem jeho tréninková morálka poněkud pokulhává a brzdí ho v lepších výkonech. Jakub Švéda levý záložník, který odehrál všechna utkání a nastřílel 10 branek a je nejlepším střelcem týmu. Odehrál několik velmi dobrých zápasů. Určitě mohl dát i více branek, ale musí především on sám na sobě chtít pracovat a zlepšovat se hlavně v tréninku což v závěru sezóny nenaplňoval. Nastoupil již také několikrát za dorost. Na pravé straně se nejčastěji nastupoval Vašek Raška důrazný a rychlí záložník,který měl několik dobrých zápasů ale má určitě navíc než předvedl v podzimní části.

Útok

Zde nastupoval první čtyři kola Kristián Lacko důrazný a hlavně gólový hráč,který byl každopádně  přínosem pro tým a je škoda hlavně pro něj samotného že se fotbalu nechtěl dále věnovat. V prvním utkání dokázal vsítit sedm gólů. Filip Chlubna hráč který střídal dobré momenty z horšími. Vsítil na podzim tři branky. V tréninku hraje daleko lépe než v samotných zápasech což je jeho velká škoda. Jirka Moravec vysoký útočník dal tři góly ovšem věřím že se nám podaří na jaře zlepšit jeho fotbalové kvality. Martin Humpolík snaživý hráč s dobrou tréninkovou morálkou, který určitě udělal fotbalový pokrok ale stále má co dohánět. V útoku ještě nastupovali mladší žáci Nikolas Vystavěl který dal dvě branky ovšem ještě na sobě musí hodně pracovat, ale potencionál v sobě určitě má. Marcel Novák (1999) další talentovaný hráč který má na starší žáky ještě čas přesto, už dal o sobě v této kategorii vědět. Efektivní v koncovce byl v závěru sezóny i  Ondra Heimlich,který ve třech  zápasech, kde odehrál jen několik minut dokázal dát dvě branky.

Od posledního zápasu si hráči užívají volna a hned po Novém roce zahájíme tréninky v tělocvičně.

V jarní části se pokusíme navázat na výkony z podzimu postupně začneme začleňovat mladší žáky do sestavy.

Na závěr bych chtěl poděkovat hlavně svému kolegovi Marku Pospíchalovi, který se mnou od nové sezóny u žáků spolupracuje a musím říct, že velmi dobře. Starší žáky prakticky připravoval v tréninku i v několika zápasech zcela sám takže tento dílčí úspěch je hlavně jeho zásluha.

Poděkování patří taktéž Marku Rehbergrovi na postu vedoucího týmu který se svoji role ujal na výbornou.

Trenér Milan Samek

Zápasy           body            góly