Turnaj starších přípravek Miroslav 15.6.2024

Sestava: Neubertová - Rozehnalová, Chromíková, Švarcová, Rolníková, Turková (Prosiměřice), Ambrozková (Višňové), Kochová (Štítary), Rajnohová, Rouchalová, Hanzelová, Krontorádová

Slovan Brno - FK dívky 1:5 (góly: 4x Rolníková, 1x Rajnohová)

FK dívky - Miroslav zelená 0:2

FK kluci - FK dívky 4:2 (Rolníková, Rajnohová)

FK dívky - Sokol Pohořelice 0:5

Moravský Krumlov - FK dívky 4:2 (2x Rolníková)

FK dívky - Miroslav modrá 1:2 (Rolníková)

V sobotu 15.6.2024 jsme odehráli turnaj starších přípravek v Miroslavi. Letos nám vypomohly děvčata i z dalších okresních klubů. Výborně se z posil jevila hra zejména Adélky Kochové, která si na kraji obrany odehrála své, nezalekla se kluků v soubojích a snažila se konstruktivně míč posunovat do ofenzívy. Adélka Turková s námi byla již na turnaji v Rohatci a i když nelze tvrdit, že by odehrála v Miroslavi špatný turnaj, hra na větším hřišti jí vyhovuje víc, což prokazuje v okresní 8+1. Toto obecně lze potvrdit i u našich kmenových hráček, kterým přípravkové hřiště už ve hře nevyhovuje. Barča Ambrozková ukázala, že se může i teprve po pár měsících tréninku směle měřit výkonem s našimi děvčaty. Dívky měly těžké soupeře, zvláště Miroslav zelená, Pohořelice a Krumlov byli nad jejich síly. V bráně si dnes zachytala Ema Neubertová a několikrát děvčata podržela a získala další zkušenosti. Těžko už hodnotit hru našich ostatních děvčat, hra na přípravkovém hřišti, na které nejsou příliš zvyklé ve spojení s kvalitními soupeři nám dělala problémy. Příjemně překvapila Gabča Krontorádová, která když potrénuje, může být platnou členkou týmu v příští sezóně. Nám herně vyšly zápasy proti Slovanu Brno a proti Miroslavi modré. Proti Krumlovu se dívky semkly a odehrály také vcelku dobrý zápas. Hratelní byli i kolegové z FK, ale holky se trochu zalekly a netlačily se tolik do útoku a tak nakonec prohrály 4:2. Turnaj splnil náš záměr. Zahrály si děvčata, co by z okresních týmů měly volný víkend, nebo u nás nemají tolik času ve hře. Konfrontace s kluky byla pro ně přínosná. Ukázalo se, že pokud dívky nehrají ve většinovém počtu výběhového ročníku (o rok staršího), mají to proti klukům velmi těžké. Jedině hraním pro ně těžkých zápasů se můžou zlepšovat. Individuální cenu pro nejlepšího střelce turnaje získala Adélka Rolníková, gratulujeme!

Díky za dovoz dívek na turnaj a fandění při zápasech!

Trenéři FK: Lavingr, Hanzel, Šmerda a Rolník

Další fotky k článku: