10.kolo IE Znojmo B - Hostim 4-1

IE Znojmo B - Hostim 4-1 (1-0)

Gól - Samek M., Vašíček, Doválel, Ostrý T.,

V neděli 11.10. dopoledne jsme přivítali na domácím hřišti nováčka z Hostimi.

Nastoupili jsme v sestavě:
Krčál - Pojer Michal, Pavelka, Pěnkava, Kubošný (52' Drmota) - Ostrý, Pojer Miloš, Samek Milan(65' Samek Jan), Doválel - Vašíček, Poláček

Do první šance se dostáváme v 9.min., kdy se po narážečce se Samkem ocitá sám před brankářem Ostrý, ale svou střelou z 12m míjí nepochopitelně branku hostů. Ve 14.min. se po průniku Vašíčka odráží míč k Samkovi, jehož střela z 20m nemíří mezi tyče. O pět minut později zahazuje obrovskou šanci Poláček, kdy trefuje z malého vápna stojícího brankáře.
V 22.min. se odhodlal ke střele levou nohou Miloš Pojer, míří pod břevnou, ale hostující brankář skvěle zasáhl a míč vyráží na roh. Z další akce se dostává do velkého sóla přes celé hřiště Pěnkava, nachází volného Vašíčka, který svou tutovku trestuhodně zahodil. V 25.min. trefuje krásnou střelou Michal Pojer břevno a hned na to Pěnkava přihrává volnému Samkovi, který po kličce gólmanovi posílá náš tým do vedení - 1:0.
V 35.min. se konečně osmělili hosté a po pěkné akci je hostující útočník vychytán Krčálem. Do konce poločasu ještě dvakrát zahrozili hosté, ale domácí obrana je do velké šance nepustila.
V 53.min. jsme předvedli asi nejlepší akci zápasu, kdy po ose Pěnkava, Samek a Vašíček, posledně jmenovaný prostřeluje gólmana a zvyšuje na 2:0.
Po tomto vstřeleném gólu se dostává do dvou šancí Doválel, ale obě střely mu bohužel nevyšli, tak jak bychom si představovali. V 62.min. se konečně Doválel dočkal a zvýšil naše vedení na 3:0, když tečoval střelu M. Samka.
Hned vzápětí po našem třetím gólu jsme špatně zahráli ofsajdsystém, hostující Řeřucha šel od půlky sám na bránu a nedal Krčálovi šanci - 3:1.
V 78.min. pohrdl 100% šancí Miloš Pojer, který nedal z malého vápna.
Málem se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš a hosté pěknou akcí vyšachovali naši obranu, ale samostatný únik hostujícího útočníka skvěle vychytal Krčál.
V 84.min. po obrovské chybě do té doby výborně chytajícího gólmana hostů, jsme zvýšili na 4:1, kdy Ostrého propagační střelu z 20m pustil gólman mezi nohama.

Řekli po utkání:
J.Ludvík, trenér IE Znojmo - Musím pochválit soupeře, protože si myslím, že vůbec nepatří v tabulce tam, kde jsou. Předvedl se u nás velmi dobrou hrou, dobře bránil a vyrážel do protiútoků, navíc je složen ze samých vysokých hráčů a tak i přesto, že jsme zahrávali spoustu standartek, tak ve vzduchu kralovali.
Co se týče našeho výkonu, jsem velmi zklamán výkonem některých hráčů. Soupeře těžce podcenili a mysleli si, že když k nám přijede poslední mužstvo tabulky, že se porazí sami. Mám velkou obavu ze zápasů, kde bude horší terén a my to naší technickou hrou neuhrajeme, budeme potřebovat bojovnost a agresivitu. Toto si spoustu hráčů pořád neuvědomuje a myslí si, že všechno zvládnou bez většího nasazení.