7. kolo - Štítary B - FK Znojmo C 3:3 (1:0) očima již pokorného Filipa Papaie

Sestava: Papai ©, Pavelka, Hellinger, Svoboda, Pavlů, Dočekal, Bulín, Klaška, Benda, Ondra, Balada

Střídající: Pitour, Lattner, Duhajský, Prycl, Truhlář

Těžko hodnotit tento zápas. Nikomu, včetně mě, to nešlo, ale zároveň jsme měli světlé chvíle.

Takže pojďme na to.

Prvních 30 minut katastrofa. Byli jsme pod tlakem a navíc, co šlo vzduchem, to jsem neměl.

První ze dvou akcí v 15 minutě - střela skoro doprostřed branky, já myslím, že ji mám, a ona jde o 20 cm jinam. Gól.

Následně proběhly nálety na naši branku a vše bylo zachráněno, jak jsme zvyklí od brankáře a navíc pomohli i obránci.

Ve 30 minutě letí jednoduchý centr, já si pro něj v klidu jdu, ale místo toho, aby skončil v mých rukách, tak mi přistál v úsměvu, naštěstí bez gólu. To nás a hlavně mě trochu probudilo.

Poločas tedy zůstal 1:0.

V tom druhém jsme na soupeře vlítli a totálně ho uzamčeli před jeho vápnem. Co jsme ale nedali je neskutečné. Srovnali jsme opět trapným gólem z kopačky koho jiného než našeho stopera Jardy Hellingera ve stylu „Benda gól“. Ale díky za něj.

Následný tlak byl neuvěřitelný z naší strany, ale bezzubý. Samozřejmě jsme potom dostali gól, kdy jsem samostatný nájezd vyrazil do stopera, od něj to šlo do tyčky a hráči, kteří měli k balonu blíže než soupeř, se dívali, jak střední záložník doráží balon z 20ti centimetrů do branky.

Aby toho nebylo málo, dostal jsem z trestňáku ze 16ti metru gól na delší tyč. Trefené to bylo pěkně, ale brankář by si to měl pohlídat. Za tohoto stavu jsme hráli vabank.

Jednu penaltu nám rozhodčí nepískl, ale další ano a tak jsme stáhli stav.

Následně jsme vzadu opět zabránili několika tutovkám hostí, což bylo za tohoto stavu velmi důležité. Oni si totiž poté domácí vstřelili vlastní branku. Do konce utkání proběhlo ještě několik 100% šancí, kterých bylo v tomto utkání nespočetně, a to hlavně z naší strany.

Celkově se nedařilo nikomu, ale jako tým jsme bojovali (za tuto větu děkuji Vencovi)

Na jednu stranu jsem za bod rád, na druhou mohlo jakékoliv mužstvo mít všechny, jelikož tutovek v závěrečných minutách bylo hodně na obou stranách.

Závěrem se jistě se ptáte, proč jsem vysoké balony neměl???

Odpověď je nasnadě: bylo to kvůli šeru, starým čočkám, vysoké fyzické zátěži za posledních 14 dnů a neuvěřitelné zápasové vytíženosti. Nejvíc je však smutné, že 2 ze tři gólů opět zařídil náš stoper a třetí si soupeř dal sám.

Po zápase jsem dobrovolně odevzdal kapitánskou pásku a budu se soustředit na další zápas céčka, který bude až za 14 dni!!! Pokud mne samozřejmě nepovolají do vyšších soutěží, o čemž po dnešním výkonu pochybuji....