25. kolo FK Znojmo A – Vev. Bitýška 3:2 (3:0)

Sestava a hodnocení

Kotáb - Škubal, Šťáva, Kafka, Rehberger, Balík, Procházka, Krejčí, Lehocký, Németh, Vašíček.

Náhradníci: Morkus, Černý, Pevný, Blažíček, Pěnkava, Železný M. ml.

Řekl po utkání trenér Milan Železný

Předposlední zápas v domácím prostředí jsme potřebovali nutně zvládnout. Před zápasem jsem kluky upozorňoval, že když dnes vyhrajeme a dostaneme se na hranici 30 bodů, tak by to byl velký krok k udržení se v této soutěži už 3 kola před koncem. Kluci k tomuto zápasu přistoupili zodpovědně už od začátku zápasu. V prvním poločase jsme hosty do ničeho nepustili, měli jsme od začátku tento zápas pod kontrolou. Vstřelili jsme 3 góly a další šance jsme ještě neproměnili. Náš první gól dal Petr Németh střelou z hranice šestnáctky. Druhý gól přidal zkušený Martin Vašíček, když přeloboval (ala Messi) hostujícího brankáře. Na 3:0 upravil poločas Michal Krejčí střelou k tyči po pěkné kombinaci našeho kapitána Martina Procházky a Petra Németha. Do druhého poločasu jsme nastoupili, aby jsme v tomto výkonu pokračovali. Sice se nám to podařilo, ale nabídnuté šance na zvýšení skóré jsme trestuhodně zahodili. Logicky přišel trest, když hosté si vytvořili dvě standartní situace mezi 70 a 75 minutou a dali nám dva góly hlavou. Posledních 20 minut bylo hodně vyrovnaných a hlavně náročných na naši psychiku. Naštěstí jsme výhru 3:2 udrželi a získali pro nás důležité 3 body. Dnes jsme si vytvořili spoustu šancí ale musíme se poučit a koncentrovat se na celý zápas, protože jsme se přesvědčili, že i za stavu 3:0 není zápas ještě rozhodnut. Teď bychom chtěli navázat na tento domácí výkon i ve venkovním zápase. Bylo by to dobré pro celé mužstvo i vedení, protože ve venkovních zápasech se nám zatím moc nedaří. Dnes chválím výkon všech hráčů, protože tento zápas zvládli za plný počet bodů. Ještě bych vyzdvihl naše 3 hráče, kteří byli dnes u nás rozdíloví. V bráně spolehlivě zachytal Tomáš Kotáb, v obraně předvedl podle mého názoru svůj nejlepší výkon zkušený Pavel Šťáva a nejlepší svůj zápas odehrál  mladík Michal Krejčí, který se pohyboval po celém hřišti a byl u všech rozhodujících momentů. Ještě bych se zmínil o výkonu Kuby Kafky, který tento zápas dohrával s velkými bolestmi zad a zvládl to na výbornou. Díky Jaci. Poslední dík patří klukům, kteří si odehráli svůj zápas za béčko a dojeli za námi na Áčko (Roman Pevný, Jarda Blažíček, Tomáš Pěnkava, Milan Železný ml.).

Další zápas zajíždíme v sobotu 1.6. na hřiště Dolních Kounic. Odjezd autobusu je v 15:15.