25. kolo - Horní Kounice - FK Znojmo 2:3 (1:1)

Góly - Balík - 2, Procházka

Sestava: Kotáb - Pevný, Šťáva, Balík, Bálka, Morkus, Krejčí, Procházka, Lehocký, Pěnkava ml., Németh.
Náhradníci: Wrana, Pavlík, Kafka, Železný P., Kubále.

Řekl po utkání trenér Milan Železný

K soupeři z Horních Kounic, kteří se nacházejí z 21 body na předposledním místě tabulky jsme dojeli v dost pozměněné sestavě. Musím říct, že kluci, kteří dnes nastoupili (někteří i poprvé za Áčko) rozhodně nezklamali. Začátek zápasu jsme hráli to co jsme si řekli a byli jsme lepším týmem. Zaslouženě jsme se ujali vedení 1:0. Náš gól vstřelil kapitán mužstva Martin Procházka. Bohužel jsme v prvním poločasu nepřidali další góly ze svých šancí a hosté na konci poločasu vyrovnali. V druhém poločasu asi v 55minutě se domácí ujali vedení 2:1. Toto vedení naštěstí domácím vydrželo pouze 7minut. Od 62 minuty do 70 minuty přišli chvíle našeho talentovaného dorostence Marka Balíka. Mára během 8 minut otočil tento zápas v náš prospěch a zajistil nám první jarní vítězství a důležité 3 body. Gól na 2:2 padl po vyhraném souboji Petra Németha, míč se dostal k Márovi, který chladnokrevně svojí šanci proměnil. Gól na 3:2 padl po pěkné nahrávce od dalšího dorostence Michala Wrany, který vymyslel průnikovou nahrávku na Marka Balíka, který v samostatném úniku  levou nohou prostřelil domácího brankáře. Mára byl dnes naším rozdílovým a nejlepším hráčem. Dále je na místě pochválit hráče kteří za Áčko moc nehrají a tento zápas odmakali - Roman Pevný, Mara Bálka, Radek Pavlík, Tomáš Pěnkava ml. Hodně pro mužstvo odvedl ještě náš kapitán Martin Procházka. Díky ještě patří naším náhradníkům, kteří odjeli na zápas se zraněním a do tohoto záopasu nastoupili a byli součástí našeho vítezství - Dan Kubále, Kuba Kafka, Petr Železný.
Další kolo přivítáme na domácím hřišti tým z Jevišovic a budeme chtít navázat na tento zápas a vyhrát ho opět za 3 body a tím se posunout v tabulce ještě nahoru. Zápas FK Znojmo - Jevišovice se hraje v sobotu 8.6. v 17:00.