logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Vynikající úspěch Andrey Staškové

Senzace! Reprezentace žen do 17 let poprvé míří na EURO

Andra Stakov AC Sparta PrahajpgNaše hráčka Andrea Stašková ve čtvrtek v podvečer odehrála celý kvalifikační zápas s Maďarskem, navíc se gólem v 54 minutě postarala o senzačně historický postup na EURO žen do 17 let v Bělorusku!!!!

Velká gratulace Ando!!!!!!!!!!

WU17: Maďarsko - Česká republika 0:2 (0:1)
Branky: 34. Klímová, 54. Stašková

Podrobnosti

ŽK: 26. Příkaská
ČR: Lipková – Příkaská, Kavalová, Klímová, Valášková – Radová A. (23. Šlajsová), Dubcová K., Dubcová M., Khýrová (73. Siváková) – Vojtková (50. Kodadová), Stašková

Na čtvrteční podvečer měly naplánováno svěřenkyně trenéra Karla Rady poslední utkání v elitní fázi kvalifikace ME žen do 17 let proti Maďarsku a pokud chtěly pomýšlet na historicky první postup na EURO, musely vyhrát a čekat, jak odehraje utkání Francie s Irskem. Ostrovanky vyhrály, stejně tak Češky a první účast českého ženského týmu na ME je na světě.

Od prvních minut byly aktivnější mladé Češky, ovšem střelecký pokus Kamily Dubcové obrana zblokovala, další střely nenašly správný cíl. Trenér Karel Rada byl nucen během prvního poločasu udělat jednu změnu v sestavě, když jeho zraněnou dceru Adélu nahradila Šlajsová. Šest minut před změnou stran se české hráčky dočkaly. Na přihrávku Kavalové si naběhla Klímová a poprvé rozvlnila sít za brankářkou Barti.

Po přestávce přidala druhou branku českého týmu v 54. minutě Stašková, téměř vzápětí zahrozily Maďarky, ale brankářka Lipková ukázala proti záložnici Kiss, že má na turnaji skvělou formu. Zasáhnout musela česká brankářka i proti Tolnai o několik minut později. Štěstí opět tedy zkusily Češky, ovšem kapitánka Dubcová se Šlajsovou nemířily přesně. Na druhé straně se opět předvedla Lipková, tentorkát proti Dorner.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady dovedly utkání do výhry 2:0, ve druhém utkání Irsko porazilo Francii 1:0, a tak Češky vyhrály třetí kvalifikační skupiny a zajistily si historicky první postup na EURO. To se odehraje v Bělorusku od 4. do 16. května letošního roku.

V tomto utkání proti Maďarsku jsme věděli, že budeme hrát do dobře zorganizované obrany, ze které soupeř hrozí rychlými protiútoky. V prvních minutách byla naše hra nervozní, postupem času jsme získávali jasnou herní převahu, kterou jsme do poločasu využili ke vstřelení jedné branky, když se po standardní situaci prosadila hlavou Klímová. Po přestávce jsme měli stálou územní převahu, která vyústila ve druhou vstřelenou branku Staškové. Poté jsme si vytvořili ještě několik brankových příležitostí, které jsme však bohužel nevyužili. Vítězství nám zajistilo prvenství ve skupině a postup na ME v Bělorusku. Tímto bych rád poděkoval celému hráčskému a realizačnímu týmu za skvělý výkon a odvedenou práci po celou dobu kvalifikace. Také bych rád poděkoval všem, kteří nám fandili a podporovali nás,“ shrnul vystoupení a postup na ME trenér českého výběru Karel Rada. 

1. Česká republika 3 2 1 0 4:1 7
2. Irsko 3 2 0 1 3:2 6
3. Francie 3 1 1 1 3:2 4
4. Maďarsko 3 0 0 3 1:6 0

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři