9.kolo TJ Hostim - FK IE Znojmo B 4:1 (0:0)

Branky: 58´+ 68´+ 78´Plíšek, 77´Karásek - 83´Németh

V 21.min. neproměnil domácí Písařovic p.k.

Sestavy a hodnocení utkání:

Hostim:
Dohnal - Karásek, Kabelka, Petříček Miroslav, Petříček Martin, Straka, Kunst, Plíšek, Písařovic, Kovík, Novák - Zejda Luboš, Zejda Ondřej, Moškvan, Šafránek

IE B:
Kotáb - Doválel(59´Pavelka), Poláček, Doleček - Rolník, Bálka, Šťáva, Raška - Kafka Jan(68´Kafka Jakub), Mössmer, Németh

Než budu hodnotit utkání, nemohu začít jinak než poděkováním L. Kalinovi, trenérovi našeho dorostu. Pustil nám 2 své hráče přesto, že i dorost měl svůj zápas. Navíc s touto nabídkou přišel sám. Tento krok mě velmi překvapil a nesmírně si ho vážím, protože nám komunikace v některých věcech vázla a nemohli jsme se naladit na společnou notu. Věřím, že je to začátek nové spolupráce.

Teď už k zápasu...věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který je na domácím hřišti ještě silnější. Ale dobře jsme se připravili a odehráli jsme výborným způsobem 1.půli. Domácí jsme pouštěli k naší bráně minimálně, navíc jsme jim dost zatápěli. Bohužel jsme v 21.min. po zbytečné ztrátě míče hasili rychlý protiútok pouze faulem v pokutovém území. Naštěstí vytáhl Kotáb skvělý zákrok a míč vyrazil mimo tyče své branky. My jsme hrozili pořád častěji, Rolníkovu hlavičku zastavilo břevno, Németh trefil tyčku a bohužel několik skvěle rozjetých přečíslení jsme trestuhodně zahodili naší velkou bolestí a to velmi nepřesnou finální nahrávkou. Do druhé půle jsme nastoupili ještě lépe a hned jsme si vytvořili tlak i šance, bohužel Mössmer zklamal v úplně 100%...Jako blesk z čistého nebe přišla 58.minuta, kdy brankář Kotáb udělal neuvěřitelnou chybu a domácí šli do vedení. Navíc je to třetí zápas po sobě, kdy "se mu povede" takto úplně zbytečná chyba a úplně tímto dal zapomenout na svoji chycenou penaltu. Předvádí výborné výkony, ale pokud se nezbaví své nesoustředěnosti a nespadne trochu z hrušky dolů, nenajde v sobě více pokory, tak bude už jen přešlapovat na místě a dále se neposune. Dnes to mrzí o to více, protože jsem přesvědčen, že nebýt této branky, tak si minimálně bod od tohoto těžkého a kvalitního soupeře odvezeme. Co domácímu mužstvu tento gól na výkonu přidal, tak nám ubral. Po pěkné akci se dostali do dvoubrankového vedení a pro nás to bylo těžké psychické K.O.. Na klukách byl hned vidět zmar a bolest nad tím, jak dokázali ztratit výborně rozehraný zápas. Sice jsme úplně nerezignovali, ale neměli jsme psychické síly na obrat v zápase, navíc jsme domácím darovali třetí branku doslova na zlatém podnose. Aspoň, že se nám povedlo vstřelit branku, navíc velmi krásnou po individuální akci dorostence Németha, který posadil na "zadek" celou obranu domácích a ukázal, že když chce, tak opravdu umí!!!
Pro starší hráče je výsledek zápasu těžká rána, navíc je to už po několikáté, kdy ztratíme dobře rozehrané utkání. Na druhou stranu pro ty mladší je to velká škola a může jim to do dalších zápasů hodně pomoci, ale musí chtít si z toho něco vzít.