13.kolo FC Miroslav B – IE Znojmo B 0:3 (0:2)

Branky: 9´Mössmer, 19´+ 80´Kropáček

Sestavy a hodnocení utkání:

FC Miroslav B:
Herold – Strečko, Sulik, Blažek, Vrba, Novotný, Demek, Chudoba, Priml Marek, Priml Pavel, Hobza

IE Znojmo B:
Kotáb – Horák, Kalina, Doubek (46´Doválel) – Bálka, Blažíček J. ml., Šťáva, Benda (46´Doleček) – Kropáček, Mössmer (85´Blažíček J. st.), Németh (33´Pavlík)

Dnešní výkon je pro mě zklamáním. Bylo vidět, že jsme soupeře vzhledem k jeho postavení v tabulce výrazně podcenili. Nastoupili jsme jako „bombarďáci“, kterým se nemůže nic stát. I přesto jsme si vytvořili obrovské množství šancí, které jsme zakončovali neuvěřitelně naivně a laxně a je to velká škoda, protože těch šancí bylo opravdu dost. Dokonce jsme si dovolili takový přepych, že jsme sami vlastní hloupostí poslali soupeře v první půli do dvou obrovských šancí, naštěstí domácí naši bránu vůbec netrefili.

V druhé půli mě mé mužstvo výrazně překvapilo. Nevěřil jsem, že jsme schopní zahrát ještě jeden takový hrozný poločas a mýlil jsem se. Druhou půli jsme dokázali totiž zahrát ještě hůře a to je opravdu umění, to musím říci – klobouk dolů. V prvních 5 minutách druhé půle jsme se rozhodli udělat všechno proto, aby domácí vstřelili branku, naštěstí domácí hráči naši snahu neocenili a jejich střely naši bránu vůbec neohrozili. Pak jsme si opět začali vytvářet mnoho šancí, ale naše finální přihrávky a zakončení bylo dnes opravdu na bídné úrovni.

Na druhou stranu na to mají kluci právo. Takový výpadek letos ještě neměli a že se zápas vůbec nevydaří, je na této úrovni naprosto normální. Oceňuji, že i přesto, že se jim nedařilo, tak makali a snažili se to zlomit, i když jim to opravdu nešlo a za to jsem moc rád. Ale za co nejsem rád, je tragický výkon některých jednotlivců, kteří si to jak pevně věřím, uvědomují a minimálně se nad tím zamyslí.

Jsem potěšen, že se mi dnes povedlo, umožnit si zahrát  v jednom týmu otci a synovi Blažíčkovým a doufám, že pro mladého Jardu to bude velký impuls do budoucnosti, aby na sobě dále pracoval a rozvíjel svůj talent, který je zřejmý, ale hlavně aby se fotbalem bavil a že jeho tátovi to udělalo velkou radost a bude na to vzpomínat.

Pevně věřím, že se tohoto dočkáme i v případě Milana Samka, který si svou kariéru prodlužuje kvůli svému synovi a šanci zahrát si s ním v jednom týmu.