7.kolo FC Dosta Bystrc - FK Znojmo dorost st. 2:2 (1:1)

Góly: Rytíř, Tejkal

Sestava a hodnocení zápasu      Foto z utkání zde

Rybníček [K] (8) - Balada (7), Gazcio (8), Krontorád Marek (8), Tejkal (8) - Lichevník T. (7), Beno (8), Veselý (8), Truhlář (8) - Krontorád Martin (8), Rytíř (8)

Střídání: Svoboda, Škubal, Klimentík  bez známek, krátká hrací doba

V neděli jsme zajížděli k soupeři do Bystrce a věděli jsme, že to nebude lehký soupeř což se potvrdilo, navíc rozhodčí neměl, když to řeknu taktně svůj den. Hned od úvodu utkání oba týmy šlapaly naplno a začali se tvořit šance. Ve 12. minutě jsme zahrávali přímý kop, k míči se postavil Kuba Beno, orazítkoval břevno, míč se vrátil do velkého vápna, kde se důrazem prosadil Ondřej Rytíř a odšpuntoval svůj podzimní střelecký půst 0:1. Dále jsme se snažili prosadit naší kombinační hrou, soupeř nás však na menším hřišti dobře dostupoval a proto naši hráči museli podstoupit mnoho osobních soubojů, domácí hrozili zejména z brejků. Ve 36. minutě se jim jeden z brejků povedl dotáhnout až k pokutovému kopu po střetu s našim Tejkym, vzhledem k tomu, že VAR nebyl k dispozici tento fakt jsme museli akceptovat. Bystrc pokutový kop využila k poločasové remíze 1:1. Po přestávce se soupeř po naší chybě dostal hned v 46. minutě do vedení 2:1. Kluci nechtěli tento zápas prohrát a dělali vše pro úspěch, hru brzdil jen rozhodčí svými nepřesnými výroky, když měl nechat výhodu pískl, když měl písknout nechal výhodu atd. a naši hráči byli z toho stále více frustrování. Po mnoha šancích se nám nakonec v 71. minutě podařilo po přihrávce Martina Veselého na Tejkyho vyrovnat 2:2. Dále jsme tlačili na pilu a další šance přicházeli, nutno dodat, že soupeř naši obranu v čele s brankářem také dostatečně prověřoval, vypadalo to, kdo dá branku vyhraje, no nestalo se tak. V 80. minutě se nám sice podařil vsítit vedoucí gól, sudí ho však pro údajný faul na brankáře neuznal k údivu i domácích fanoušku, kteří si od této doby až do konce zápasu mysleli, že prohrávají, neboť na hřišti chyběla výsledková cedule. Další velké šance přicházeli a v 88. minutě jsme vsítili další gól, který nebyl opět uznán, tentokrát pro ofsajd. Domácí tým již dohrával velmi vyčerpán, po každém souboji zdržoval hru poleháváním a brnkal nám stále více nervy. Rozhodčí se rozhodl nastavit čtyři minuty, které  soupeř doslova proležel. Vše vyvrcholilo, když po posledním závaru jsme měli kopat ještě roh, rozhodčí však zápas ukončil. Naši hráči se na něj obrátili, proč ještě nenechal roh zahrát, že takhle se to nepíská no a sudí jím ukázal, kdo je pánem na hřišti, začal tahat červené karty, jak kdyby mu zbyly trumfy z mariáše. Před zápasem jsme klukům připomínali, že rozhodčí bude mladý ročník 03 a tak aby se věnovali především hře, nepomohlo to a tak kromě dvou bodů, jsme do dalšího utkání přišli ještě o dva hráče. Takhle mladé kluky by měl "fačr" nominovat na žákovské utkání a ne na stejné staré vrstevníky bez zkušeností. V žádném případě naše hráče nechceme omlouvat, ale emoce k fotbalu prostě patří, to si nedovedeme představit, kdyby tahle poškodil domácí tým, co by se dělo. Konečné shrnutí po fotbalové stránce našim klukům nemůžeme nic vytknout, nechali na hřišti všechny síly, fotbalový um i srdíčko. Nezbývá než se dobře připravit na další zápas, který sehrajeme v sobotu 25.9. v 10:15  hodin na domácím hřišti FK Znojmo proti týmu TJ Malá Haná Knínice a poté ve 13:00 hodin náš mladší tým proti Křepice/Velké Němčice.

Trenéři: Samek Milan, Rytíř Hynek, Svoboda Petr

Hodnocení

Dnešní utkání se mi hodnotí se smíšenými pocity. Čekali jsme, že to nebude lehké utkání, ale i tak jsme chtěli odvést tři body. Kluci se celkem dobře vypořádali s menšími rozměry hřiště i s aktivním presinkem domácích. Šli jsme brzo do vedení a byla škoda, že jsme nevyužili druhou velkou šanci Martinem Krontorádem. Domácí pak dostali možnost vyrovnat sporným pokutovým kopem. Nepovedl se nám však nástup do druhé půle, kdy jsme inkasovali po zbytečné chybě a domácí se dostali do výhody. Kluci pak enormním nasazením, trpělivostí a touhou uspět dokázali v 70 minutě vyrovnat a šli si dále za vítězstvím. Ovšem dnes nám nebylo přáno. I přes to že jsme dokázali v posledních 20 minutách vsítit dvě branky, ale ani jednu nám hlavní sudí neuznal. V nastaveném čase navíc odpískal konec utkání v době, kdy jsme měli kopat rohový kop. Což mělo za následek nástup emocí, které nás stáli dvě žluté potažmo červené karty. Je škoda, že dnes hlavní sudí nezapadl do celkem kvalitně odehraného duelu. Smutný jsem jen z toho, že u všech pochybění kterých se dopustil, byli všechny na náš účet a ani jednou se nespletl v neprospěch domácích.

Dnes jsme určitě odehráli nejlepší venkovní utkání a klukům nemám, co vytknou, co se týče týmového nasazení, obětavosti a odhodlání uspět, ale bohužel na vítězství to nestačilo. I přes všechny chyby hlavního sudího jsme měli šance na to utkání zvládnout sami a dovést do vítězného konce mrzet nás mohou hlavně neproměněné šance Martina Krontoráda jak v prvním tak ve druhém poločase.