20. kolo FC Svratka Brno B - FK Znojmo dorost st. 1:1 (1:0)

Gól: Tejkal (p)

Sestava a hodnocení zápasu

Buchtela (7) - Balada (7), Procházka (8), Košíček (8), Kouka l (8) - Lichevník T. (8), Veselý (8), Horecký (7), Gazcio (5?) - Tejka l(8), Rytíř (8)

Střídání: Vystrčil J., Matoušek M.,

Tuto sobotu jsme zajížděli do Brna na Svratku k soupeři který má shodně bodů s námi a v tabulce nás dělí od sebe pouze skóre, které máme lepší. Odjeli jsme bez čtyř opor základu bratrů Krontorádovích, Bena a Rybníčka a tak dostali šanci další hráči širšího kádru. Od úvodu zápasu bylo zřejmé, že soupeř chce jít v tabulce před nás, hrál velmi aktivně, agresivně a nenechával nám metr prostoru. Přesto jsme si hned  5 a 10 minutě vytvořili dobrou příležitost ke vstřelí branky. Kromě týmu FC Svratka, další velký soupeř byl pro nás terén, tak hrozné hřiště snad nemá ani Bayern Křepice či Olbramkostel, našemu technickému týmu to pranic nesedělo. Hra po zemi na nerovném terénu se nám nedařila, míč nás neposlouchal jak jsme zvyklí a tak jsme  postupně přecházeli a přizpůsobili na nakopávanou hru soupeře. Domácí byly stále více nebezpeční, ale tak jako u nás v koncovce měl hlavní slovo terén. Skóre se měnilo až v 38. minutě, kdy naší chybu nedorozumění brankáře s obranou domácí dokonale využili 1:0. A když rozhodčí těsně před poločasem nefouknul jasnou penaltu za faul pro nás, šli jsme do kabiny za nepřiznivého stavu. V kabině jsme si řekli, že nic není ztraceno a zabojujeme a uvidíme na co to bude stačit. V druhé půli jsme se snažili s výsledkem něco udělat, domácí však byli také stále nebezpeční, pomohla nám až v 70. minutě ruka domácích v jejich vápně, to už musel rozhodčí písknout. Pře zápasem se nejvíce na pokutový kop cítil Tejky a také nedal jinak výborně chytajícímu brankáři šanci 1:1. Posledních dvacet minut to byl velký boj, docela rozhodčí pouštěl tvrdé zákroky a dost se jiskřilo. Oba týmy si byli vědomi že další branka bude rozhodující. A protože všechny další šance končily buď mimo tyče nebo v rukách brankářů a když už domácí dokázali skórovat, byl s toho ofsajd zápas skončil nerozhodně. Kluci zaslouží za nasazení, bojovnost a dorovnání výsledku pochvalu. Fotbalovost musíme předvést až tuto sobotu na našem domácím pažitu proti FC Dosta Bystrc, výkop 10:15 hodin.

Trenér: Rytíř Hynek