logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Previous Next

23.kolo FK Znojmo dorost st. - TJ START Brno 2:3 (0:2)

Góly: 2x Beno

Sestava a hodnocení zápasu                            Foto z utkání zde

 

Vaněk (9) - Procházka (8), Košíček [C] (9), Krontorád Marek (9), Tejkal (8) - Lichevník T. (8), Veselý (9), Krontorád Martin (9), Koukal (zranění) - Beno (9), Morkus (9)

Střídání: Gazcio (8), Balada, Svoboda, Šereda

Tento víkend jsme přivítali lídra soutěže z Brna k velmi očekávanému zápasu, kdy jsme chtěli zjistit zda se můžeme měřit s těmi nejlepšími. Tak jak nám v minulém domácím utkání vyšel začátek, tentokrát to bylo přesně naopak. Chtěli jsme hrát hlavně na nulu vzadu, aby se START nedostal do vedení a ještě se více nezatáhl do obrany, kterou má dobře propracovanou. Bohužel po první naší chybce ,kdy jsme trochu přestali hrát v domnění ofsajdu šli v 6. minutě hosté do vedení 0:1. A přesto, že kluci makali naplno brzy obdržená branka nám trochu svazovala nohy. Pak přišla 14. minuta druhá chybka střela přesně ke kolíku a bylo 0:2. Tak to nechceš, přesně toho jsme se chtěli vyvarovat. Kluci však nic nevzdali a snažili se ze všech sil s výsledkem něco udělat především vsítit kontaktní gól, nejblíže k němu měl Tade Lichevník a když ani křížná střela Kuby Bena neskončila gólem, šli jsme na poločasovou přestávku s mankem 0:2. Hlavní rozdíl mezi soupeři byl pouze v proměňování šancí, hrajeme dobře, ale na gól potřebujeme vždy více šancí, to už je takový náš kolorit. Po pauze jsme se snažili ještě více soupeře zmáčknout pak, však přišla 54. minuta rohový kop a naše druhá slabina nedůraz v pokutovém území při jakékoli standardní situaci 0:3. V této fázi zápasu náš tým ukázal charakter, nic nevzdal a dál se snažil najít nějakou skulinku v obraně soupeře. Ta přišla v 82. minutě kdy Tejky prostrčil míč na Kubu Bena a ten vykřesal naději 1:3. Běžela 87. minuta Martin Veselý našel znovu Kubu Bena 2:3. Poslední pětiminutovka byla pro soupeře ještě perná, v závěru jsme měli více sil, ale když střela Kuby Bena v nastavení skončila těsně nad břevnem, hosté výhru udrželi. Velká škoda, že kontaktní gól přišel tak pozdě anebo za stavu 0:2. Takový je už fotbal. Nezbývá než soupeři pogratulovat k postupu do krajského přeboru, který si dnešním vítězstvím zajistil. Zápas nám jasně ukázal, že tento tým se může měřit s tím nejlepším v soutěži, ale zároveň, že je stále co zlepšovat. Když si k tomu uvědomíme, co někteří hráči odehráli na jaře  zápasů nejen ve své kategorii dorostu, ale taktéž  za tým muži A či muži B, je to velký příslib do budoucnosti klubu FK Znojmo, a je třeba klukům poděkovat za předvedený výkon bez ohledu na výsledek.

Trenéři: Samek Milan, Rytíř Hynek, Svoboda Petr

Hodnocení

Dnešní utkání pro nás bylo vyvrcholením této sezóny. Zápas proti lídrovi tabulky, kterého jsme chtěli potrápit a porazit. Nepovedl se nám vstup do zápasu a dvoubrankové manko v prvních 15 minutách nám nepřidalo na psychice. Kluci však hráli pořád odhodlaně a bojovně. Věděli, že jedním gólem se můžeme dostat zpět do zápasu. Ve středu hřiště jsme soupeře  přehrávali dobře  drželi míč i kombinovali, ale fotbal se rozhoduje v šestnáctkách a tam byli hosté efektivnější. Kluci ukázali charakter i za stavu 0:3 kdy stále bojovali a nic nechtěli vzdát, odměnou jim bylo snížení na 2:3 a je škoda že náš první gól nepadl dříve. Znova opakuji, že co se týče bojovnosti nasazení, odhodlání a kombinace byla naše hra výborná, co se týče řešení rozhodující ch situací ve vápně a předfinální části tam nám chyběl někdy jen krok někdy byl špatný první dotek s míčem. Rozhodla tak hlavně efektivita a tu měl soupeř dnes prostě lepší a nezbývá než mu k dnešnímu vítězství a postupu pogratulovat. Určitě nás potěšila slova uznání hostujícího trenéra k naší předvedené hře a jsme rádi, že si našeho herního vzestupu všímají i naši soupeři a to nás jistě těší.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

6. říjen 2022

Naši sponzoři

Reklamní blok