1.kolo FC Medlánky - FK Znojmo ml.žáci 3 : 9

Góly: Železný 3, Beno 2, Nguyen 2, Vyorálek, Pham

V sobotu 21. 8. 2021 začala 1. kolem krajská soutěž mladších žáků. Náš tým zajížděl do Brna na hřiště Medlánek.

Sestava a hodnocení utkání

Oproti minulé sezóně se nám kádr z poloviny obměnil, tak jsme všichni byli zvědavi jak mladší kluci přechod na větší hřiště zvládnou.

Sestava:

Ludvík - Sekula, Pilinszki, Varga, Kaidl, Maleček, Beno, Železný, Vyorálek, Pham, Nguyen, Kubále. .

Utkání začala svižně a my se hned v 5. minutě dostali do vedení, kdy Dava zatočil míč z rohu přímo do branky. A následně bylo ještě veseleji neboť hned v další minutě se po pěkném průniku prosadil Peťa Beno. Třetí gól do poločasu vstřelil dnes aktivně hrající Tomáš Nguyen. Soupeř stačil do poločasu jen zmírnit skóre na 1:3. Druhá půle pro nás začala opačně než ta první. Vyrobili jsme spoustu jednoduchých chyb a soupeř se naráz po standardní situaci dostal do již jen jednobrankového manka. Naštěstí hned po rozehrávce se prosadil opět Tom a my odskočili o dvě branky. Pak se hra přelévala na obě brány. V rozmezí 51. - 56. minuty jsme čtyřmi góly definitivně rozhodli o výsledku dnešního zápasu. S dnešním prvním utkáním v sezóně jsem vesměs spokojen. První 2/3 první půle jsme na hřišti dominovali, pak ale přišla bohužel dvacetiminutová pasáž, kterou jsme herně nezvládali a tahali za kratší konec. Jsem rád, že jsme se pak dokázali vrátit k naší hře a zase přebrali otěže zápasu. Dnes bych vyzdvihl výkon Tomáše Nguyena, který neúnavně odjezdil téměř celý zápas a navíc k tomu přidal i kvalitu. Zatím máme trochu problémy v obraně, kde děláme spoustu chyb a vymýšlíme složitá řešení, ale věřím, že se to bude dalšími zápasy jen zlepšovat.