logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

10. kolo FC Hustopeče - FK Znojmo dorost 2:3 (2:0)

Góly: 2x Tejkal, Rytíř
Sestava: Rybníček [K] - Sýkora, Procházka, Košíček, Koukal - Lichevník, Horecký, Záhora, Dyml - Tejkal, Rytíř
Střídání: Kaláb, Svoboda, Matoušek, Buchtela, Klimentík, Wrana

 Hodnocení zápasu
V neděli jsme zajížděli k těžkému utkání rozdat si to o čelo tabulky kam nás vyhouply naše výborné výkony. Začátek zápasu měli domácí více ze hry především díky velmi špatnému terénu, tvrdě nás dostupovali, brzy se zranil Radek Záhora po šlapáku soupeře, po obstřiku mohl nakonec do druhé půle naskočit, na Tejkyho hráli osobku, nicméně postupně se na obou stranách začaly rodit šance. Za stavu 0:0 měl největší šanci Dymlik, ale z velkého úhlu a vlivem špatného terénu branku minul. Hodně našim krajním bekům dělali rychlé a silové souboje po stranách, které museli hasit na poslední chvíli stopeři nebo Rybňa. V 29. minutě prohrál souboj v rychlém kontru Tom Horecký a domácí hráč to trefil přesně k tyči 1:0. Poté si Tomáš řekl o střídání, měl naražené zápěstí a nemohl hrát naplno. Hned v 31. minutě jsme mohli vyrovnat, když pěknou přihrávkou našel Kuba Kaláb na křídle Ondru Rytíře, střelu z úhlu ale brankář hostí vyškrábl na roh. Pak přišla 33. minuta Tejky se řítí na bránu je jasně faulován v pokutovém území! Rozhodčí nesmyslně vytahuje faul až za šestnáctku, přitom Tejkyho kopačky zanechali ve vápně nesmazatelnou stopu. Tade Lichevník kopl přímý kop perfektně, góloš domácích však opět vyškrábl střelu na roh a držel nad vodou domácí akcie. V 35. minutě přišla další pohroma Rybňa si vyskakuje na míč je faulován rozhodčí nepíská a domácí skórují do prázdné brány 2:0. To už to v nás vřelo, jasně remízoví poločas a ono tohle. Tečku za první půli udělal rozhodčí písknul v okamžik kdy máme nachystáno na střelu před šestnáctkou. Velmi necitlivé ukončení prvního poločasu naši hráči cítili velkou křivdu a už se diskutovalo s rozhodčím, já pán ty pán a už se tahali karty, žlutá pro největšího breptu Ondru. V kabině byla bouřlivá nálada hlavní slovo si vzal Kóša a když to zmírníme vytkl mužstvu chyby, ale ventilovat se to nedá. Řekli jsme si, že takhle prohrát nemůžeme, hodíme první poločas za hlavu a porazíme je i s rozhodčím. Navíc druhá půlka hřiště byla v lepším stavu a tak jsme doufali, že se naši hráči prosadí, jen neinkasovat třetí gól. Na soupeře jsme vlétli nenechali je vydechnout a po pár náznacích šancí jsme v 52. minutě zahrávali rohový kop exekutor Dymlik, nejvýše vyskočil Tejky a bylo tady snížení 2:1. Dál kluci makali na plné obrátky v 63.minutě se ocitl ve velké šanci Mára Procházka kdy míč putoval těsně vedle tyče. No a pak přišla dvouminutová rozhodující pasáž v 67. minutě se odražený míč dostává k Ondrovi Rytíři a ten uklízí k tyči 2:2. Než se domácí vzpamatovali běží 69. minuta obdobná akce míč ve vápně získá Tejky a už ho nikdo neudrží střílí vítězný gól 2:3. Ta dvougólová Caplárova past prostě funguje. Dále jsme měli více ze hry, sbírali většinu odražených míčů a protože kluci poctivě trénují, zbylo do závěru dost sil a nedostávali jsme se tolik pod tlak, ba naopak mohli skóre navýšit. Ke konci zápasu jsme ještě přečkali pár možností soupeře, ale nic vyloženého buď pokryla obrana nebo Víťa a když po rohu soupeř fauloval, rozhodčí ukončil utkání. Radost byla veliká a už se zpívalo jak na hřišti tak v kabině no a řidič autobusu musí mít velké srdíčko pro fotbal neb zpěv nepolevil ani v bujarém buse. K výkonu druhé půle bychom si vypůjčili upravený název legendární kapely Turbo "To byla pánové jízda", není co dodat. Na závěr děkujeme našim fanouškům, kteří byli v hledišti slyšet a kluky hnali za vítězstvím.
V sobotu 15.10.2022 v 10:15 hodin přivítáme na domácím hřišti tým Čechie/Kahan, podporu v hledišti bude naše mužstvo určitě potřebovat.
Trenéři: Rytíř, Svoboda

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři