6.kolo, Sokol Dobšice-FK Znojmo dorost 5:1 (1:1)

Trčka - Brázda, Sýkora, Koukal - Matoušek, Bueno, Baran, Lichevník[K], Mrázek, Urban - Miklovic,
Střídání: Kaláb, Lelovský Roman, Shabaltas Serhii, Kaidl, Záhora

Hodnocení zápasu:
V posledních zápasech se nám proti rivalovi z "druhého břehu" nedaří.
Tentokrát jsme chtěli uhrát dobrý zápas, byť víme že náš omlazený a zraněními poznamenaný tým, svoji tvář teprve hledá.
Jsme si vědomi že proti silným soupeřům chceme vycházet z dobré defenzívy a proto chceme hrát systém 3:5:2.
Kluky jsme připravovali na tvrdý zápas plný fyzických soubojů, toto se potvrdilo hned v prvních minutách kdy po tvrdém střetu musí střídat Brázdič.
Ačkoliv ve 14. minutě inkasujeme, v 31. minutě srovnáváme Ondrou Baranem, výstavní střelou. První poločas můžeme hodnotit jako nejlepší  první poločas z  dosavadních odehraných utkání. Hrajeme důsledně a odvážnou partii s důrazným a tvrdě hrajícím soupeřem.  Technicky jsme na tom lépe, daří se nám přejít střed hřiště avšak ve finální fázi nám soupeř svým důrazem hodně šlape na paty a lze říct i na ramena.
Do druhé poloviny utkání vstupujeme aktivně, 20 minut soupeře tlačíme, ale vetší vyloženou šanci si nejsme schopni vytvořit. Z kontru, a ojedinělé šance, překvapivou střelou prohráváme 2:1. Plní odhodlání se vrháme na "zteč", avšak vlastními chybami a nedůrazem v osobních soubojích umožňujeme soupeři dát nám lacinou branku na 3:1. Tady nám to definitivně vzalo " vítr z plachet". Zbytek derby již nemáme sílu na zvrat a tak přichází další laciné góly v naší síti.
Hodnocení trenéra:
I přes prohry nemůžeme říct že by kluci nemakali, naopak, vždy odevzdají vše co v nich je. Zatím nedokážeme hrát celý zápas na 100%. Nemáme zatím sílu v rozhodujících momentech soupeře dorazit. Ale máme velkou víru v to, že jak pracujeme v tréninku a v zápasech, budeme silnější a výsledky přijdou. Bohužel po každém zápasu je nás čím dál míň, resp. 6 zápasů, 6 zranění.
Pochválit si zaslouží všichni, ale nejvíc asi si ceníme Kuby Kalába, který i přes to jak je "dobitý "vždy pomůže. Pozitivní je, že se nám vrací po operaci kolena Radek Záhora, ukázal nám že fotbal hrát nezapomněl. Čím dál lepší rozehranost vidíme u Dominika Mrázka.

Takže v neděli ve 13.00 máme dalšího soupeře RAFK. Pojďme chlapi!!

Trenéři: Rytíř Hynek, Svoboda Petr