10.kolo FK Znojmo st.žáci -FC Sparta Brno 2:1 (2:0)

Góly: Ralenovský, Skopal.

V sobotu 7. 10. jsme na domácím hřišti v rámci 10. kola krajské soutěže starších přivítali tým FC Sparta Brno.

Sestava: Kubále - Pham, Štaffa, Rolník, Kříž, Sekula, Pilinszki, Ralenovský, Samek, Beno, Varga, Skopal, Ptáček, Jedlička.

Dnešní utkání bylo soubojem o čelo tabulky neboť se utkaly týmy z prvního a druhého místa dosavadní tabulky. První poločas jsme začali aktivně a přinutili soupeře bránit na vlastní polovině. Mohli jsme jít do vedení dříve, ale ujala se až tečovaná střela Šimona Ralenovského v 17. minutě a hned o 5 minut později nás do dvoubrankového vedení poslal Adam Skopal. Zbytek první půle již nic zajímavého nepřinesl. Druhý poločas jsme již nebyli tak aktivní a nechali soupeře více hrát na naší polovině. Kazili jsme jednoduché nahrávky a tím pouštěli soupeře do hry. V 45. minutě tato pasáž vyvrcholila zbytečným faulem a pokutovým kopem pro hosty, který soupeř proměnil. Tento gól nás naštěstí nezlomil a my se vrátili k naší dobré hře z prvního poločasu a soupeři již žádnou šanci k vyrovnání nenabídli. Až na slabší pasáž na začátku druhého poločasu jsme měli zápas pod kontrolou a všichni hráči zaslouží pochválit za celkové nasazení a přístup k zápasu.

Leoš Ludvík