Mladší žákyně - dívčí liga Zlín - FK Znojmo 3:0 (4.11.2023)

Zlín - FK Znojmo 3:0 (pol. 2:0)

Sestava: Šmerdová - Neubertová, Kuřitková, Rozehnalová, Raabová, Kašparová, Sabová, Chromíková, Švarcová, Garajová, Kačalová, Rajnohová

V sobotu 4.11.2023 jsme odehráli poslední podzimní zápas dívčí ligy na hřišti Zlína, opět v areálu na Vršavě na umělé trávě. Hráli jsme v ofenzivním rozestavění a chtěli jsme domácí od začátku zatlačit. To se nám i podařilo, protože v prvních minutách zápasu jsme je dostali pod tlak. Výsledkem našeho snažení bylo trefené břevno, nepřesné zakončení do prázdné brány.... Přesně v duchu nedáš - dostaneš se nesly další minuty zápasu a domácí dívky v poločase vedly 2:0, po našich chybách ve středu hřiště. Po poločase jsme se snažili vstřelit kontaktní gól a opět jsme několikrát byli blízko, ale štěstí nám nepřálo. Šance jsme v tomto zápase měli, ale nepodařilo se nám je využít a když v 62. minutě zvýšily domácí na 3:0, bylo po zápase. Holky již neměly sílu. V zápase se vydaly, ale jako už několikrát, náš mladý tým v těch rozhodujících fázích zápasů proti starším holkám nedokáže zmobilizovat síly, aby překlopil výsledek na svoji stranu. Tyto zápasy jsou však velkým vkladem pro holky do budoucna, získávají cenné zkušenosti pro další rozvoj. Celkově lze podzimní část sezóny hodnotit pozitivně. Holky prohráli 5 zápasů. Pouze proti Baníku Ostrava a Slovácku jsme neměli šanci na bodový zisk, v ostatních zápasech jsme podali výkon dobrý a soupeřům i zatápěli. Čtyřikrát odešly dívky z hřiště vítězně (Třebíč, Sigma, Hodonín, Líšeň).  Nyní se soustředíme na trénink jak na umělé trávě, tak v tělocvičně a v zimní pauze budeme chtít odehrát přípravné zápasy v hale a v případě příznivých podmínek i venku. Poděkování patří klubu za umožnění startu v dívčí lize, všem rodičům a fanouškům za jejich přízeň. My trenéři, budeme chtít dívky připravit co nejkvalitněji na jarní sezónu.

Trenéři FK Znojmo: Hanzel, Lavingr a Šmerda