Mladší žákyně - dívčí liga skupina Morava - FK Znojmo - Sigma Olomouc 2:3 (07.04.2024)

Sestava: Šmerdová - Rozhehnalová, Raabová, Chromíková, Sabová, Rolníková, Kašparová, Garajová, Pudelková, Rouchalová, Rajnohová

FK Znojmo - Sigma Olomouc 2:3 (pol. 0:2) góly: Rajnohová, Rolníková

V neděli 07.04.2024 jsme přivítali na domácím hřišti tým Sigmy Olomouc, který na jaře prokazuje výbornou formu. O té svědčí skalpy týmů Lokomotivy Brno a Baníku Ostrava. Věděli jsme, že nás čeká obzvláště těžký zápas a trochu jsme pozměnili rozestavení, aby jsme soupeři stížili přechod přes střed hřiště. V první půli jsme dostali gól po naší nevyužité šanci a ten ovlivnil vývoj prvního poločasu, kde jsme pak dostali ještě další a odcházeli do šaten za stavu 0:2. Nutno podotknout, že Olomouc měla hráčky ročníku 2011 a 2012. Herně se naše děvčata olomouckým vyrovnala a dost jsme jim zatápěli. S čím se vyrovnávalo hůř, byla místy až zákeřná hra hráček Sigmy. O poločase jsme holky povzbudili  s tím, že nemají co ztratit a ať nechají na hřišti vše co umí.  Vzápětí se podařilo Natce Rajnohové vstřelit šťastný gól a na drama bylo zaděláno. Holky nechtěly odejít poražené z hřiště a vytvořily si velký tlak jehož výsledkem byla vyrovnávací branka skvěle střelecky vybavené Adélky Rolníkové. Ta mimochodem zvládla ve třech jarních zápasech vsítit 6 branek. Olomouckým děvčatům se podařilo vstřelit gól na závěrečných 2:3, když jsme nezachytili hráčku procházející ze strany. Na vyrovnání jsme už neměli dost sil. V dnešním utkání jsme střídali pouze 3 hráčky, přičemž Simča Kašparová nebyla schopna dohrát po faulu olomouckých hráček. Děvčata se v zápase setkala s hrou na kterou nejsou dívčí kolektivy zvyklé. Neustálé tahání za dres, fauly mimo souboje o míč to není nic, čím by se měl dětský kolektiv prezentovat. Tamara s Adélkou a hlavně Simča v zápase dostaly pořádně naloženo. Skvěle odpískal zápas rozhodčí pan Rajnoha, který to vůbec neměl lehké a zvládl utkání ukočírovat. Náš tým odehrál vynikající utkání, každá hráčka nechala na hřišti maximum a to jsou zkušenosti, které je budou posunovat dopředu. V našich silách je zatápět i nejlepším týmům v soutěži. Nyní se soustředíme na zápas na Baníku, odkud bychom rádi přivezli body.

Trenéři FK Znojmo: Lavingr, Rolník a Šmerda