Příprava FK Znojmo juniorky: FŠ Třebíč ženy 6:5 (24.3.2024)

Sestava: Švandová Lenka, Pojerová Valentýna, Langmannová Gabriela, Hanzelová Marie, Klásková Tereza, Dovalelová Tereza, Železná Natálie, Pirožková Klára, Šustáčková Eliška, Šišlíková Karolína, Šinoglová Alena, Klímová Sofie, Březinová Katka.

Ve druhém letošním přípravném utkání jsme si pozvali 24.3.2024 tým žen z Třebíče. Jelikož byla v hostujícím týmu marodka, tak jsme se domluvili že odehrajeme utkání na zkráceném hřišti a 9+1 a 3x30min. Nic podstatného jsme tím neovlivnili, ba naopak se dostávalo do hry více hráček a tím padalo hodně branek. Ze starších žákyň jsme odzkoušeli dvě hráčky Kateřinu Březinovou a Sofii Klímovou. Musíme podotknou, že se neztratily a byly na hřišti v pozitivním smyslu vidět. Bohužel do poslední třetiny se Sofie Klímová již nezapojila (bolest kolene). Určitě nutno zmínit i vyníkající výkon naši nové golmanky Lenky Švandové, která musela řešit ne jednu zapeklitou situaci a zvládla to bravurně proti ženskému týmu. Ještě se v dobrém světle ukázala Eliška Šustáčková, která si plnila své úkoly a jako nadstanard nahrávala Naty Železné na gól. Když se chválí, tak se našli i negativní věci, jako nevyužívání celého hřiště a hodně přihrávek na střed, kde potom bylo hodně soubojů. Musíme zapracovat na tom, aby hráčky více využívali celoplošné pojetí hry a ne si stále přihrávat mezi sebou, více využívat všechny hráčky týmu. Hráčky které nemají míč, musí vytvářet svým postavením možnost kombinace a zapojení do hry. Střelce branek jsme ani nezaznamenávali, ale střelecky se prosadily Karolína Šišláková, Natálie Železná, Tereza Doválelová a Alena Šinoglová.