Tereza Garčinská na kempu reprezentace WU15

Naše golmanka Tereza Garčinská byla nominovaná na výběrový kemp reprezentace ČR, který se konal ve dnech 25.3. - 28.3. v Blšanech. Při této příležitosti jsme Terezce položili pár otázek nejen o kempu, ale i o její kariéře.

Terezko, kudy vedla Tvoje cesta k fotbalu?

Celé to začalo ve Znojmě, kde jsem si skoro každý den chodívala kopat na dvorek. A z dvorku potom pokračovala moje cesta do minipřípravky SC Znojmo.

Dělala jsi i jiné sporty?

Závodně ne, jen jsem ve škole hrávala florbal a ping pong.

Kolik let jsi hrála dohromady fotbal s klukama nebo proti klukům?

Dohromady asi čtyři roky.

Doporučila bys malým fotbalistkám hrát s klukama nebo proti nim?

Hrát s klukama byla dobrá zkušenost. Od kluků se můžete učit technice a v soubojích se otrkáte. Bohužel mě v kolektivu nenechali chytat a tak jsem ráda, že jsem mezi holkami.

Popiš nám prosím vývoj tvé dosavadní kariéry?

S fotbalem jsem začala v minipřípravce SC Znojmo, poté jsme se přestěhovali na vesnici a pokračovala jsem v místním klubu TJ Prosiměřice a momentálně hraji za FK Znojmo dívky.

Co je Tvým cílem / metou ve fotbale? Kam bys to chtěla dotáhnout?

Tak mým cílem do budoucna je určitě dostat se do top klubu v zahraničí a pokračovat v České reprezentaci i v následujících kategoriích.

Už teď jsi absolvovala kemp reprezentačního výběru do 15 let, popiš nám jak to celé probíhalo?

Byl to čtyřdenní reprezentační kemp, který se konal v Blšanech. Hlavní trenérkou byla paní Olga Kušnierová, ale my golmanky jsme trávili většinu tréninkového času s trenérem brankářek, panem Jiřím Maškem. Dohromady jsem absolvovala čtyři tréninkové jednotky a k tomu dvě modelová utkání. Na začátku kempu jsme obdržely veškeré potřebné reprezentační oblečení, ve kterém jsme po celou dobu byly. Velice kvalitní byly nejen tréninky, ale i následná regenerace. V průběhu kempu jsme dostaly dárek v podobě výletu do Prahy na přípravný zápas naší mužské reprezentace proti Arménii. Po kempu jsme e-mailem obdržely shrnutí a hodnocení a tak vím na čem dál pracovat a můžu se tak nadále zlepšovat.

Kdo je Tvým nejoblíbenějším hráčem nebo hráčkou ve světě fotbalu?

Mojí oblíbenou hráčkou je jednoznačně Andrea Stašková.

Terezko a na závěr nám prozraď jakým směrem se bude vyvíjet Tvá kariéra.

Teď už mohu oznámit, že po této sezóně budu měnit zázemí a mým novým domovem se stane 1.FC Slovácko.

Terezce děkujeme za rozhovor a přejeme jí, aby jí provázel úspěch a vyplnily se jí její sny.