Mladší žákyně - liga skupiny Morava FC Baník Ostrava - FK Znojmo 3:0 (14.04.2024)

Sestava: Šmerdová - Raabová, Chromíková, Rouchalová, Rozehnalová, Sabová, Švarcová, Kašparová, Pudelková, Rajnohová, Garajová, Rolníková

FC Baník Ostrava - FK Znojmo dívky 3:0 (pol. 1:0)

V neděli 14.04.2024 jsme odehráli další kolo ligy dívek na hřišti ostravského Baníku. Čekal nás opět těžký soupeř, kdy proti nám nastoupilo domácí družstvo složené převážně z hráček ročníku 2011 (13 dívek). Tato skutečnost potom ovlivnila zápas a vlastně i skóre. První poločas jsme odehráli s domácími velmi vyrovnaně. V bráně podržela tým Eliška a vypracovali jsme si i nějaké šance. Tyto jsme bohužel nevyužili. Herně jsme domácím ukázali, že fotbal umíme a byl tak k vidění pohledný zápas. Před poločasem jsme po ojedinělé chybě inkasovali a do druhého jsme šli s odhodláním vývoj utkání zlomit a vstřelit kontaktní gól. To se nám nepodařilo. Naopak jsme dostali gól na 2:0 a jelikož do konce chyběl malý časový úsek, rozhodli jsme se vsadit na ofenzivu. Potřebný gól jsme už dát nestihli, ke konci jsme ještě jeden obdrželi a zápas se tak skončil 3:0. Holky se v zápase opět nešetřily a předvedly sympatický výkon, kdy s námi domácí "baňky" měly hodně práce. Pro zajímavost, holky loni na jaře prohrály doma s Baníkem 1:14, na podzim 0:5 a teď jen o tři góly. Pro holky je každá porážka smutná, ale pokud vytrvají a soustředí se individuálně na svůj výkon a přispějí svou hrou a odpovědností mají před sebou dobré zítřky. Tento zápas rozhodla fyzická vyspělost a vyspělejší hra domácích v útoku a pro nás jsou takové zápasy k nezaplacení, neboť vidíme, kde máme rezervy a na čem je třeba zapracovat. Podaří-li se nám odstraňovat nadále drobné chyby ve hře, přijdou i vítězství!!! Holky na to mají!

Díky za fandění a dopravu hráček na zápas!

Trenéři FK Znojmo: Hanzel, Rolník a Šmerda