logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

15. kolo - IE Znojmo A - Bosonohy - 4:3

IE Znojmo-Bosonohy 4:3 (3:1), gól: Kubále 3x, Samek

V dohrávce posledního 15 kola přijel do znojemské čtvrti Oblekovic tým Bosonoh aby se tam utkal v přímém souboji o čtvrté místo v tabulce I.A třídy. Hosté z Brna v minulém kole prohráli vysoko v Ivačicích(7:0). My naopak vyhráli na posledním týmu v Tišnově (3:1). Zápas proto sliboval zajímavou podívanou. V tomto utkání se navíc s naší lavičkou loučil po dvouletém působení trenér Ludvík a chtěl se loučit určitě vítězně. Důvěru k tomu dostala tato sestava:

Minařík - Kubošný, Kalina, Švestka, Eliáš - Černý, Samek, Šťava (67min Samek Jiří), Ostrý (55min Holík) – Kubále (88 min Berka), Doválel.

My vstoupili do utkání aktivně. V 7 minutě vyslal první střelu na branku Bosonoh Šťava, ale jeho pokus skončil nad brankou. V 9min vytáhl rozhodčí Laštůvka první žluté karty na naší jí uviděl Ostrý. Na straně hostů Ďurkech. Běžela 13min, k míči ve vápně se dostal Kubále a poslal jej zpět na kopačku domácího kapitána Sama, který pěknou střelou z 15m poslal náš tým do vedení 1:0. Hosté se po gólu trochu více osmělili a dvakrát v rozmezí 6 minut vyslali střelu na Minaříka . Ani jeden pokus však v síti neskončil. Gólem neskončil ani pokus našeho beka Kubošného, který svůj průnik zakončil střelou těsně vedle tyče. Ve 22minutě přišel nejhezčí moment tohoto utkání. Odražený vysoký míč trefil hostující Kadlčík přímo volejem z 25metrů nechytatelně do šibenice 1:1. My jsme se velmi rychle z tohoto gólu oklepali. Ve 30 min našel Švestka ve vápně Kubáleho a ten střelou k tyči vrátil vedení na naší stranu 2:1. Za další dvě minuty později zvýšil na 3:1 opět Kubále po křídelní akci Černého. Do konce poločasu mohl přidat Kubále hattrick, ale míč po jeho střele jen těsně minul levou šibenici. Ve 43 min vyrazil hostující Hrabovský tvrdou střelu Sama po krásném pase do vápna od Kaliny. A tak jsme odcházeli do kabin s dvoubrankovým vedením.

Do druhé půle udělal trenér hostů Szipula v kabině velký humbuk a provedl změny sestavě. Vše mohlo být rozhodnuto ve 48 minutě po krásné křídelní akci předložil míč ideálně na malé vápno Černý aktivnímu Kubálemu, ale ten překopl prázdnou branku. V 55minutě opustil hrací plochu Ostrý Tibor, který se v tomto utkání loučil s naším dresem( odchází na hostování do SC Znojmo).O minutu později vystřelil na branku hostů tvrdě Šťava,míč však trefil nejlepšího střelce domácích Kubáleho nešťastně do hlavy. Ten zůstal otřesen na hrací ploše. Po ošetření zůstala otřesena nejspíše asi i naše obrana, protože v rozmezí 56 až 60 minuty dali hostující Ďurkech nohou a Baiere hlavou dvě branky a bylo vyrovnáno 3:3. Náš tým se ovšem nechtěli loučit se svým trenérem jen remízou a tak zvýšili svou aktivitu. Ta se jim vyplatila v 72 minutě. Střídající Samek Jiří( ve svých 42 letech podal velmi obětavý a bojovný výkon) vybojoval na půlicí čáře míč, předal ho svému bratrovi Milanovi a ten našel ideálně ve vápně obávaného střelce Kubáleho. Právě on prokázal své střelecké kvality,uklidil míč přesně k pravé tyči a svým hattrickem strhl vítězství na naši stranu 4:3. Naši hráči se v 74minutě zlobili na sudího Laštůvky, který neodpískal jasné hraní rukou ve vápně hostů. I přesto jsme nakonec dovedli tento zápas do vítězného konce. Na výsledku nic nezměnila ani střela Doválela z 18m na hostujícího gólmana Hrabovského. Naši borci tak nakonec třemi body udělali velkou radost trenéru Ludvíkovi a svým příznivcům. Odměnou jim navíc je historicky úspěch, 4místo v tabulce I.A třídy

Řekli po utkání:

Jaroslav Ludvík trenér IE Znojmo

Do posledního zápasu jsme šli s vědomím, že pokud vyhrajeme skončíme nejhůře čtvrtí, což by byl pro nás obrovský úspěch.
Celý zápas jsme byli lepší, ale vinou neproměňování velkých šancí a podceněním soupeře v obraně, kdy jsme se uspokojili a mysleli jsme si, že nám nic od soupeře nehrozí, jsme promrhali dvoubrankový náskok. Nakonec se nám podařilo vstřelit vítězný gól a po zásluze jsme utkání dovedli do vítězného konce.
Mužstvo zaslouží poděkování za výkony, které celou sezónu předvádělo a i když se v některých zápasech nedařilo, tak se dokázalo semknout a zabojovat. Kluci si dokázali, že když si budou věřit a přidají něco navíc, tak můžou uspět.
Poděkování patří i p. Berkovi, který vytvořil mužstvu podmínky k tomu, aby se tento úspěch povedl.

Vloženo Pondělí, 18. červen 2007 @ 13:58:15 CEST uložil Sam


Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři