logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

19. kolo - IE Znojmo A - V. Bitýška - 1:1

IE Znojmo - Vev. Bítýška  1:1 (0:0), gól: Zika - Koláček.

V devatenáctém kole jsme na svém hřišti přivítali celek Vev. Bítýšky. Pro náš tým to bylo první utkání na jaře v domácím prostředí. Oba celky spolu sousedí v tabulce a jejich bilance byla hodně podobná. Čekalo se tak  bojovné utkání. Trenér Ludvík nemohl počítat s útočníkem Štábem a tak na hřiště vyběhla tato sestava:
 
Minařík,-  Kalina,Doválel, Kubošný, T. Eliáš ,- Černý,  Samek,  Ostrý M. (74min Švestka),Ostrý T. – Kubále (90 min Pavelka), Holík (35min Zika).

Hosté začali utkání aktivněji, už ve 4min měli šanci po závaru ve vápně míč však skončil vedle. My nechtěli v aktivitě zůstat po zadu. V 7min unikl z pravé strany Ostrý T. ale jeho střela jen těsně minula branku hostí. Další šanci mají opět hosté z Bítýšky, ale Minařík v naší brance byl na místě. Na druhé straně končí hlavička Sama po standardní situaci nad brankou. Utkání se hraje nahoru dolů šance se střídají na obou stranách. Hosté mají v poli navrch. Nám chybí k lepšímu zakončení přesnější finální přihrávka. V 26 min končí střelecký pokus  Černého opět nad brankou. Hosté ve 30min podnikají rychlí brejk,ale  přečíslení nevyužívají. V 28 min dává krásný křižný pas Kalimero, ale Sam váhal se zakončením. O pár minut později se v dobré šanci objevil Černý i on však prováhal vhodný okamžik k zakončení.  V 35 min  musí náš Holík střídat po srážce s gólmanem. Na jeho místo nastupuje Zika.  Do konce poločasu se ani jedno z mužstev nedokázalo prosadit a tak je stav 0:0.
Do druhé půle vstoupili lépe opět hosté a tentokrát se trefili přesně. Po centru z levé strany se ve vápně nejlépe zorientoval hostující Koláček a dorazil míč do branky 0:1. Hned po gólu bereme aktivitu na své kopačky. Během 5minut zahráváme dva přímé kopy,ale žádný se neujal. Tlak našeho týmu narůstá máme lepší pohyb kombinujeme po vápno,chybí jen přesnější finální přihrávka. V 70min se přesto dočkáváme vytouženého gólu míč putuje po ose Samek, Ostrý M. a Zika, ten se ve vápně obtáčí kolem hostujícího beka a střelou pod břevno vyrovnává. Radost našeho mladého hráče je veliká je to jeho první gól v našem dresu a navíc tak důležitý. Naši borci ještě stupňují svůj tlak v 75min má další šanci Ostrý Tibor po přihrávce od Sama,ale míč těsně minul hostující svatyni. Fotbal je to pro diváky atraktivní. Na obou stranách vynikají brankáři a jsou hlavními postavami utkání řeší spousty centrů a závarů ve vápně. Hlavní rozhodčí nastavuje. V něm hosté mohou strhnou vítězství na svou stranu. Hostující útočník se dostává k míči a z 5metrů ho usměrňuje k tyči,ale brankář Minařík reflexním zákrokem vyráží míč na roh. V 93 minutě tento dramatický zápas končí dělbou bodů se kterou jsou nakonec spokojeni oba aktéři utkání.

Řekli po utkání

Jaroslav Ludvík trenér IE Znojmo
Se soupeřem máme kladnou bilanci a věřili jsme si na ně i v našem prvním domácím zápase. Zápas se musel divákům hodně líbit, byl to klasický zápas nahoru dolů. V první půlce byli hosté o něco lepší, dostali se do několika šancí, my jsme dokázali soupeře několikrát přečíslit, ale velkým problémem pro nás byla ta poslední finální přihrávka, která se nám celý zápas nedařila, takže všechny naše slibné  šance byly před vápnem zastaveny. Hned v první minutě druhé půle jsme po obrovské chybě při bránění standartní situace dostali gól, který nás paradoxně semkl a soupeře jsme dostali pod obrovský tlak, ale opět nám chyběl klid ve finální fázi. Vyrovnali jsme po krásné akci na jeden dotek a vytvořili si i další šance. Soupeř se po obdržené brance zvedl a hra se opět vyrovnala a v 90.min si vytvořil 100% šanci, kdy nás vynikajícím zákrokem podržel Minařík.
Vzhledem k průběhu zápasu a velmi kvalitnímu výkonu soupeře si myslím, že remíza je spravedlivá pro obě mužstva.


Ostrý Tibor záložník
První poločas byl z obou stran bojovný. Šanci vstřelit gól měli oba týmy. Nám k lepšímu zakončení chyběl klid ve finální přihrávce. Druhou půli jsme začali nešťastně a inkasovali jsme. Tento gól nás nakopl k lepšímu výkonu a zaslouženě jsme vyrovnali. Nakonec jsme mohli v závěru inkasovat, ale Minis nás perfektním zákrokem podržel. Myslím že bod v tomto utkání s tak těžkým soupeřem je pro nás dobrý.

       
Vloženo Pondělí, 23. duben 2007 @ 12:39:40 CEST uložil Sam    

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři