16. kolo - Kuřim - IE Znojmo A - 3:0

Kuřim – IE Znojmo  3:0 (2:0)

Po dlouhé zimní přestávce se konečně opět rozběhl kolotoč mistrovských utkání.  Los 16 kola nás poslal na vedoucí celek I.A třídy do Kuřimi. Na podzim jsme doma s tímto soupeřem nešťastně prohráli gólem v nastaveném čase  z pokutového kopu a tak jsme měli soupeři co vracet. V týdnu se nám ještě podařilo posílit náš tým o dalšího hráče Míru Ostrého a tak trenér Ludvík poslal na hřiště tuto sestavu:

Minařík,-  Kalina,Doválel, Ostrý T. Eliáš , Černý,  Samek,  Ostrý M.(72 min Švestka), Zika (54 min Štáb)- Kubále, (62min Krejčí), Holík.

Vstup do utkání se nám moc nepovedl, hned v 5minutě udělal Eliáš chybu u lajny a dravý domácí útočník se dostal ze strany do vápna kde našel přesnou přihrávkou svého spoluhráče a ten už věděl kam s míčem 1:0. Takto rychlí gól nás docela zaskočil a na naše kopačky se nalepila nervozita, nebyli jsme schopni míč podržet a přesně si přihrát a kazili jsme i dost jednoduché přihrávky. I přesto jsme mohli vyrovnat, v 16 min unikl z pravé strany Kubále  přihrál do vápna Zikovi, který ve slibné šanci překopl branku. Po této šanci jsme se začali stále více osmělovat a ve 20 min se pokusil o střelu Ostrý Mirek,ale míč opět minul branku. Přesnost v zakončení chyběla i Samkovi při střeleckém pokusu ve vápně. V této fázi zápasu jsme byli domácímu týmu více než vyrovnaným soupeřem. Ovšem domácí  nám v 39 min ukázali svou sílu, kdy po chybě ve středu hřiště se snadno dostali za naší obranu,která domácího útočníka vystavila do ofsajdové pasti, ale pomezní sudí nechal pokračovat ve hře. Sólový nájezd skončil druhým gólem 2:0. Ve 41 min zahrával Kalina trestný kop z 23 metrů, ale jeho střela jakoby demonstrovala naší nepřesnost v zakončení a míč přeletěl i nafukovací halu za brankou domácích.
Ve druhé půli jsme se chtěli ještě pokusit dát gól a  soupeře ještě dostat pod tlak ,ale vše nám zhatila 52 min a chyba Kaliny u půlící čáry a následné přečíslení domácí zakončili přesnou střelou pod břevno Mináříkovi branky 3:0. Od této chvíle jsme se jenom snažili alespoň o zkorigování výsledku, ale ani to se nám nedařilo a to i přesto že jsme měli několik dobrých slibných šancí, ale chyběla nám přesná finální přihrávka a tak naše akce končili většinou před vápnem a nebo za brankou po špatných centrech z boku. Trenér Ludvík postupně posílá na hřiště tři náhradníky, ale ani to ke gólu nevedlo. Domácí hru kontrolují a hrají v pohodě. Nejblíže ke gólu v závěru utkání má tvrdá střela Doválela z voleje z poza vápna a Samova dorážka ve vápně,ale v obou případech chybělo štěstí aby míč skončil v síti. A tak když hlavní sudí ukončuje toto utkání jsme i trochu rádi, protože dneska bychom nejspíše nedali gól i kdybychom hráli do půlnoci.

Řekli po utkání

Dan Kubále útočník
Nastupovali jsme s tím, že musíme hrát ze zabezpečené obrany a čekat na brejky, bohužel nás zaskočila první individuální chyba v obraně 1:0. I přesto jsme chtěli stále hrát což se nám chvílemi dařilo,ale pak nás zastavila další chyba tentokrát pomezního který neviděl jasný ofsajd. V poločase jsme si říkali že šance tady uspět je, ale opět další chyba v obraně nás srazila a ukončila tak naše naděje na úspěch. Domácí nás prostě předčili v efektivnosti a o tom prostě dnešní fotbal je.

Železný Milan vedoucí mužstva
Utkání ovlivnila naše hrubá chyba hned v úvodu utkání. V poli jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem, ale dnes jsme prostě nedokázali trefit branku ani z těch největších šancí (Zika), domácí naopak vytěžili z minima maximum ovšem po našich dalších hrubých chybách. Výsledek je pro nás myslím dost krutý. Doufám že v příštím utkání už budeme efektivnější a přivezeme nějaké body.

Vloženo Středa, 04. duben 2007 @ 19:44:35 CEST uložil Sam