17. kolo - Mor. Slávie Brno - IE Znojmo A - 1:1

Mor. Slávie Brno – IE Znojmo  1:1 (1:0), gól: Kubále, asis: Černý.

V sedmnáctém kole jsme zajížděli na hřiště Moravské Slávie. Domácí bojují o záchranu soutěži, v minulé kole doma remizovali s mužstvem Tasovic. My na utkání odcestovali bez útočníka Holíka (naražená klíční kost) a místo něj se do útoku postavil Štáb. Sestava pak vypadala takto:

Minařík,-  Kalina,Doválel, Ostrý T. Eliáš , Černý,  Samek,  Ostrý M.( 46min Krejčí) (64min Kubošný), Zika (46 min Švestka)- Kubále, Štáb.

Utkání se hrálo na pěkném zrekonstruovaném stadiónu kde bohužel chyběla divácká kulisa a tak našich několik fanoušků se tak trochu na stadionu bálo. Domácí ještě těsně před utkáním hřiště kropili a to se jim málem stalo osudným hned na počátku utkání, kdy v 7 min Kalimero napálil míč z vlastní poloviny který sklouzl tak že málem překvapil domácího gólmana. Na druhé straně v se 11min pěkným zákrokem vyznamenal Minařík a udržel čisté konto. Domácí chtěli dát brzy gól který by je uklidnil a tak měli snahu se tlačit před naší branku a měli několik nebezpečných rohových kopů které,ale naše obrana odvrátila. Jinak to byl spíše boj o každý metr hřiště než pohledný fotbal. Přesto že jsme dobře bránili obdrželi jsme ve 22min gól po centru z boku kdy se hlavou trefil domácí Tichý 1:0. My se snažili nakopávat dlouhé míče, ale domácí si s nimi lehce poradili. Za první půlku jsme vystřelili na branku soupeře jen dvakrát a to Štáb s jehož střelou si gólman poradil a pak měl střelu Sam , ale ta skončila vedle branky. Naštěstí pro nás skončila vedle i Zikova střela z voleje ve 43min která těsně minula vlastní branku. Takže z naší strany to v prvním poločase směrem do předu bylo hodně špatné a tak trenér Ludvík sáhl hned k dvojímu střídání. Místo Ziky šel na hřiště Krejčí a Míru Ostrého nahradil Švestka.
Do druhé půle jsme vstoupili o hodně aktivněji dali jsme míč konečně na zem a hlavně jsme zlepšili pohyb a to nám vzneslo tlak na domácí branku. Do 60 min jsme pak měli několik nebezpečných centrů z boku a následných závarů ve vápně, ale na gól to nestačilo. Tak jako i střela Sama která těsně minula branku. V 64 min pak musel trenér Ludvík znovu sáhnout ke střídání když zraněného Krejčího nahradil Kubošný. Ten o několik minut později vypálil na branku a míč se odrazil na malé vápno ke Štábovi, ale tomu chybělo málo aby míč skončil v síti. V závěru utkání jsme začali hrát vabank a náš tlak sílil. Domácí ovšem hrozili nebezpečnými brejky do naší obrany a tak se  šance tvořili na obou stranách. V 80 min vypálil z vápna míč Eliáš a k odraženému míči se dostal Švestka a mohl tak dát svůj premiérový gól v našem klubu, ale odmítl. Běží 86 minuta a domácí zahazují velkou šanci kdy domácí útočník nepochopitelně nedává míč do prázdné branky ze 7 metrů. Známé nedáš dostaneš se naplnilo v 88min kdy šel míč po ose Ostrý Tibor, Černý který pak míč krásně předložil Kubálemu a ten vyrovnal 1:1. V nastaveném čase měli ještě domácí jeden závar před naší brankou, ale ani to už nezabránilo tomu že si z tohoto utkání odvážíme zasloužený bod.

Aleš Doválel obránce
V první půli jsme nehráli podle našich představ,ale ve druhé půli jsme již soupeře přehráli a nakonec jsme si odvezli další plusový bod do tabulky pravdy.

Ladislav Berka prezident klubu
První poločas byl z naší strany katastrofální stejně jako předchozí zápas v Kuřimi. Po přestávce jsme začali hrát kombinačně a za svoji trpělivost jsme byli odměněni brankou a zaslouženým bodem.  Je potřeba abychom takovéto výkony předváděli i nadále. A i přes to nejsem spokojen s výkony některých hráčů.

Vloženo Pátek, 13. duben 2007 @ 13:14:24 CEST uložil Sam