1. kolo - Jaroslavice - IE Znojmo B - 2:1

Jaroslavice vs. FK IE Znojmo „B“ 2:1 (0:1), gól: Vyorálek (pen.)

Sestava: Krčál-Mesány, Meister, Fila, Rejsek (Dr.Da) – Miloš Pojer (Dalda), Lógr, Dohnal©, Lumír – Michal Pojer, Vyorálek

Úvodní zápas sezony začal taktickou bitvou, ve které se oba celky snažili hlavně neinkasovat první gól. Šancí na obou stranách tak bylo poskrovnu.

Za zmínku stojí volný přímý kop Meistera z cca 26 metrů, který domácí gólman bezpečně skryl v náruči. Postupně jsme se dostávali do náznaků slibných brejkových situací až v 31 min. byl Vyorálek zbytečně sražen domácím brankářem v pokutovém území a sám pak nařízenou penaltu s přehledem proměnil. 0:1. Od této chvíle jsme aktivní hrou kontrolovali utkání i díky nervózní rozehrávce domácích, kteří hrozili hlavně ze standardních situací. V 38 min. vystřídal zraněného Rejska Dr.Da a hned se dostal do vyložené šance, ovšem z hranice pokutového kopu pálil mimo. Domácí v závěru poločasu ještě stačili z úhlu nastřelit tyč a dožadovali se odpískání Filovy ruky v šestnáctce, rozhodčí však nechal hru pokračovat.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním udržet výsledek, popřípadě ještě zvýšit náskok. Domácí s přibývajícími minutami zvyšovali tlak a dostávali se častěji do zakončení. Dvakrát musel hasit situaci včasným vyběhnutím Krčál a zabránil tak dvěma jasným gólům. Když však již potřetí vyrážel jasnou gólovou příležitost, na dorážku nikým neatakovaného domácího útočníka však již neměl… Nutno dodat, že šancím soupeře předcházela vždy zbytečně komplikovaná rozehrávka na naší půlce. 1:1. Jak postupně docházely síly našim hráčům začal se také stupňovat tlak domácích. Vykopávané míče se vracely zpět na naši polovinu a po jednom ze závarů se domácím podařilo dotlačit míč za Krčálovy záda. 2:1. Ke konci jsme vše vsadili na útok a pět útočníků se snažilo ještě vyrovnat. Domácím se však dařilo sbírat nakopávané centry a tak jsme se dostali do jedné z mála šancí až po sólu obránce Fily přes celé hřiště, ovšem finální přihrávka nenašla správného hráče. Domácí tak udrželi těsné vítězství.

Řekli po utkání: Sam (trenér FK IE) „Do chvíle kdy polovina mužstva fyzicky odpadla jsme byli lepším týmem… Co na to říct…“.

Vloženo Pondělí, 14. srpen 2006 @ 11:25:30 CEST uložil Rejsek