Nešťastné utkání

7. kolo

IE Znojmo – Ivančice 1:3 (1:1), gól: Černý.

V sedmém kole zavítal na oblekovický trávník tým Ivančic. Hosté se netají ambicemi na postup. Tento tým počítáme-li jarní část minulého ročníku již 18 zápasů neokusil hořkost porážky a tak náš tým čekal hodně těžký soupeř. V našem mužstvu se objevil po dlouhém disciplinárním trestu Kalina. Nebyla to ovšem jediná změna oproti minulému zápasu. Trenér Pěnkava tak namíchal tuto sestavu:

Minařík - Kalina (84 Ocelák),Doválel, Eliáš, Kubošný - Černý,Turek, Samek, Grec (65 Kahoun) - Kubále, Štáb (32 Šťava).

Hosté z Ivančic se do nás pustili hned od prvního hvizdu. Během úvodních třech minut kopali dva rohové kopy. V 8. minutě kopal Kalimero přímák,ale jeho pokus skončil těsně vedle. Výborně hrající hosté měli o minutu později velkou šanci na otevření skóre jenže Minařík v naší brance skvěle zareagoval. Ve 14minutě vypálil po pěkné kombinaci na branku Ivančic Kubále,ovšem jeho pokus šel přímo do středu branky. V 15minutě se již měnilo skóre. Kubále našel před vápnem Sama,který si pohrál s celou obranou hostí včetně gólmana a nachystal míč do prázdné branky Černému 1:0. Přes inkasovaný gól předvádějí hosté stále velmi útočný fotbal a nutí naše borce v 19minutě faulovat těsně před vápnem. Zahraný signál k vyrovnání nevedl. Hosté svým útočným stylem nechávají v obraně mezery. Toho mohl využít kapitán Sam po pohotové přihrávce Černého přehodil vybíhajícího Boreše ovšem jeho pokus skončil těsně vedle branky. V 32 minutě mohlo být srovnáno po faulu na hostujícího Čožíka. Trestný kop z 18metrů vytahuje ze šibenice bravurním zákrokem Minařík. V 32 minutě musí trenér Pěnkava nuceně vystřídat Štába, který má zdravotní problémy. Místo něj šel na hřiště Šťava. V 34 minutě přečíslili hostující obranu Sam s Kubálem,ale prvně jmenovaný dal finální přihrávku na paty a celou akci tím zabrzdil. 38 minuta Sam nachází ve vápně Černého jeho pokus vyráží Boreš. Dvě minuty na to se opět Sam uvolňuje ve vápně chystá míč znovu Černému ovšem Boreš v brance Ivančic čaruje i v tomto případě a nepouští míč za svá záda. Na hřišti se přiostřuje a sudí Kuchyňa rozdává žluté karty. Už to vypadá, že půjdeme do šaten s jednogólovým náskokem. Jenže běží smolná 44minuta dlouhý balón na hranici vápna, Kalimero hraje hlavou malou domů, ale přehazuje vyběhnutého Minaříka 1:1.

Tento moment zanechal na našich hráčích nejspíše stopy. 51 minuta Hlavinka vede míč neví co s ním, vypálí a ten zaplachtil přesně pod víko 1:2. Přesto se naši kluci dostávají opět do utkání. V 53 minutě vniká do vápna Kubále je faulován a sudí Kuchyňa píská pokutový kop. Černý trefuje tyč jenže sudí dobře postřehl včasné vběhnutí jednoho z hostujících do vápna. Ovšem ani druhý pokus Černého v síti nekončí a míč letí nad branku. Tento moment nejspíš utkání rozhodl. Přesto se hrál pořád fotbal od vápna k vápnu. Hosté hráli zkušeně. Trenér posílá na hřiště Kahouna místo Grece. Ani tento moment však nemohl zabránit dalšímu gólu v naší síti. 78 minuta gólman Minařík chce rychle před vápnem rozehrát míč trefuje ovšem zády otočeného hráče a následně pak všichni sledujeme jak míč končí v naší síti 1:3. To byl poslední hřebík v tomto utkání. Závěr utkání se přiostřuje padají další žluté karty. V 90 minutě můžeme ještě výsledek zkorigovat, ale centr Sama nedokázal hlavou usměrnit Turek mezi tyče. Utkání končí, náš tým prohrál doma s mužstvem které určitě patří fotbalově k nejlepším v této soutěži, ale i přes to jsme mohli v utkání uspět. Byl to pro nás hodně smolný zápas.

Řekli po utkání

Tomáš Pěnkava Trenér IE Znojmo:

Až do obdržené branky jsem byl s výkonem spokojený. Vytvořili jsme si v první půli tři velmi dobré příležitosti,bohužel jsme je neproměnili.Vlastní branka do kabin bylahodně nepříjemná a kluky rozhodila. Ve druhé půli pak nedáme ani nadvakrát penaltu a to se pak těžko vyhrává. Je pravda že hosté disponují velmi kvalitním týmem,ale my jsme si dnešní utkání prohráli vlastními individuálními chybami. O to víc mě takto prohraný zápas mrzí.