logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Smolná série pokračuje

8. kolo

Čebín – IE Znojmo 1:0 (1:0)

V osmém kole jsme zajížděli na hřiště Čebína. Před dvěma lety jsme na tomto hřišti slavili první historické vítězství v I.A třídě a věřili jsme že bychom to mohli zopakovat. Domácí ale v minulém kole vyhráli vysoko na Mor. Slávii a chtěli potvrdit stoupající formu, navíc chtěli poprvé doma vyhrát což se jim zatím ve čtyřech zápasech ještě nepodařilo. Trenér Pěnkava se musel obejít bez dalšího útočníka. Ke zraněnému Křišťálovi se přidal i Štáb. Sestava vypadala následovně:

Minařík - Grec, Kalina, Kubošný, Eliáš - Černý, Turek, Samek, Kahoun (63 min Pojer Miloš) - Kubále (73min Vyorálek), Doválel (64min Šťava). 

 

Domácí zahájili zápas ve velkém tempu. Hned ve třetí minutě se po chybě Turka ve středu hřiště řítil domácí útočník na Minaříka s jeho střelou si ovšem náš gólman poradil. O pár minut později skončila další střela nad naší brankou. Až v 15 minutě jsme o sobě dali vědět i my Sam vysunul Černého,ovšem jeho centr z pravé strany nenašel ve vápně nikoho z našich. Ve 20 minutě navštívil utkání i pan Šoula a byl svědkem zajímavé situace. Po závaru před brankou domácích dokopával míč na třikrát Doválel jeho snahu ukončil hvizd hlavního sudího. Ten viděl hraní rukou jednoho z domácí a ukázal na značku pokutového kopu. Naše radost trvala jen malou chviličku. Pomezní sudí z nedaleké vesnice jeho verdikt zrušil usilovným máváním. Po krátké poradě penaltu odvolal. Nikdo z našich nechápal co se dá z lajny ovlivnit. Přitom hlavní měl tento moment daleko blíž na očích než jeho kolega na lajně. O čtyři minuty později se již pokutový kop zahrával, bohužel proti nám. Kalina fauloval ve vápně útočníka Urbana a domácí exekutor Šíp poslal míč do opačného rohu než šel Minařík 1:0. Za dvě minuty měli domácí další šanci po chybě Sama ve středu hřiště podnikly nebezpečný brejk, ale nepotrestali nás. V 35. minutě našel pěkným centrem z boku Sam ve vápně Doválela, ale jeho hlavička skončila nad brankou domácích. Tato akce odstartovala desetiminutovku ve které jsme zahodili hodně šancí. V 37. minutě postupuje sám na gólmana Kahoun jeho střelu vytáhl Rokos na rohový kop. Z následně na krátko rozehraného rohu posílá míč přesně do vápna Kalimero a nachází zcela volného Grece, ale ani tento pokus v síti nekončí. O další dvě minuty vypadl v souboji s Doválelem gólmanovi domácích dlouhý míč zahraný do vápna. Následná dorážka však končí centimetry vedle levé tyče. V poslední minutě se po krásné kombinaci ve středu hřiště dostává do úniku Kahoun, ale v souboji s Rokosem v bráně je málo důrazný.

Do druhé půli vstoupili aktivněji domácí. V 50. minutě vyráží Minařík nebezpečnou střelu na roh. Z následného rohu ve skrumáži je tvrdou střelou do hlavy trefen Kalina a zabránil tak gólu. V 54. minutě mohli diváci sledovat přelet několika rogal nad hřištěm a zároveň sledovali další šanci našeho týmu. Sam nastřelil míč do vápna a ke gólu nám nepomohl ani Kubáleho skluz. Za další dvě minuty se vydal na průnik obránce Eliáš a svoji akci zakončil tvrdou střelou, která šla bohužel přímo do středu branky. Domácí hrozí brejky po jednom z nich nás podržel Minařík. O minutu později trefují domácí tyčku naší branky. Následně se míč dostává na kopačku Sama který rozjel akci s Kubálem ten mu míč servíruje krásně do vápna, ale náš kapitán trefuje jen nohy vybíhajícího Rokose. Byla to velká šance. Náš tým má v poli jednoznačně navrch. Domácí odpadají fyzicky a přenechávají nám střed hřiště. V 75. minutě jsou už na hřišti všichni naši náhradníci kteří sledují střelu Vyorálka z poza vápna která trefuje ruku jednoho z domácích. Ovšem marné jsou naše protesty. Hlavní arbitr nechtěl napravit svůj omyl z první půlky a dal tak najevo jak bude utkání dál řídit. V posledních 10. minutách se vrháme hodně do útoku. Domácí mají několik nebezpečných brejků, ale Minařík je vždy na místě a drží naše šance do poslední minuty. V 93. minutě máme poslední závar míč se odráží na vápno gólman nevidí, ale Černého bomba končí těsně nad jeho brankou. Sudí hned po této střele utkání končí. Trojice sudích si při odchodu do kabin vyslechla svoje. Je pravda že utkání jsme si prohráli sami. Nejhorší je, že muži v černém odchází ze hřiště s arogancí svoji vlastní. Nic nám není platné uznání domácích hráčů a funkcionářů, že proti lepšímu týmu doma na podzim ještě nehráli. Body nemáme a to nás hodně mrzí. Poslední dvě utkání jsme odehráli solidně, ale když nedáme gól nemůžeme myslet na lepší výsledek.

 

Řekli po utkání

 

Tomáš Pěnkava trenér IE Znojmo:

Utkání se mi nehodnotí dobře. Momentálně nejsme schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance a to je velká škoda, protože předvedená hra není špatná a určitě jsme si nezasloužili tady ani v minulém kole prohrát. Musíme se z toho co nejdříve dostat, protože při pohledu na tabulku je to už hodně potřeba.

 

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři