logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Konečně výhra

10. kolo

Doubravník – IE Znojmo 0:5 (0:2), góly: Šťava, Kubále, Černý, Kalina, Štáb

V desátém kole jsme zajížděli na poslední tým tabulky do Doubravníku,který měl zatím na svém kontě jeden jediný bod. Našemu týmu se v posledních zápasech vůbec bodově nedařilo a tak všichni s napětím čekali jak tento zápas zvládneme. Navíc domácí v týdnu na poslední chvíli udělali několik nových hráčů na hostování. Trenér Pěnkava se stále musel obejít bez zraněného Kubošného a Křišťála a proto poslal na hřiště sestavu ve složení:

 
Minařík - Kalina, Doválel, Turek, Eliáš, - Černý (83 min Lógr), Šťava, Samek (86. min Samek Jiří), Kahoun (80 min Grec), - Kubále, Štáb.

 

Od první minuty bylo na našich borcích vidět odhodlání uspět. Během prvních třech minut jsme dvakrát ohrozili branku domácích,ale ani střela Kubáleho a Kahouna se mezi tyče nevešla. O minutu později jsme se již přece jen radovali. Šťava si za vápnem zpracoval míč na prsa a následně trefil skákající míč nádherně nechytatelně pod břevno 0:1. V 9minutě měl další šanci na gól Samek po akci Černého, ale jeho střela šla přímo doprostřed branky. Mezi 12 a 15minutou o sobě dali vědět i domácí,ale s jejich první návštěvou na naší půlce si obrana poradila. Z následného brejku vystřelil těsně nad Kahoun po přihrávce od Sama. V rozmezí 18 a 22 minutě hlavičkoval v dobré šanci dvakrát Kubále,ale zatím mu nebylo přáno zapsat se na střeleckou listinu. Vše si vynahradil ve 30 minutě, kdy postupoval s míčem do vápna ten se mu několikrát zamotal mezi nohama a už vypadalo, že z této šance nic nebude,ale nakonec míč napálil klasickým bodlem přesně k tyči 0:2. Běží 31 minuta vedle hřiště za řekou projíždí houkající vlak a jakoby dával znamení domácímu trenérovi. Ten totiž vzápětí poprvé v utkání střídá a posílá na hřiště hráče tmavé pleti Samuela Eta. Ten na hřiště přinesl mírné oživení a v 45 minutě byl kousek od vstřelení branky, když se k němu odrazil míč po standartní situaci. Naštěstí však minul Minaříkovu branku. Do kabin tak odcházíme s dvoubrankovým náskokem.

Začátek druhé půle je opět v naší režii. Štáb v 49 minutě vniká do vápna a chystá míč Kubálemu do prázdné branky ten se nechtěl ukvapit a míč si připravil, ovšem jeho střela skončila na břevně. V 55minutě postupoval sám na branku Štáb, ale domácí gólman se vrhl našemu útočníkovi pod nohy a míč vyrazil. O dvě minuty později ukázal Černý jak se mají proměňovat samostatné nájezdy a chladnokrevně dal náš třetí gól 0:3. V 60 minutě se osmělují i hosté, kteří se více tlačí před naší branku, ale Minařík je vždy na svém místě. Navíc sbírá všechny nebezpečné centry do vápna. V 68 minutě trefuje Kahoun tyč po hezké kombinační akci na jeden dotek. Chvíli na to nebezpečně pálí Kubále, ovšem brankář domácích je tam kde má být. Na druhé straně blýskl reflexivním zákrokem opět Minařík a drží tak čisté konto. 78 minuta Samek postupuje z půlky zcela osamocen na branku nikým neatakován upadl, ale i tak akci zakončil nepřesnou přihrávkou ve vápně místo střely. Na hřišti zapadlo slunce a dost se ochladilo. Rozehřát naše věrné fanoušky se podařilo pravému obránci Kalinovi ten si seběhl do vápna pro míč který mu ideálně nachystal Štáb. Kalimero místo střely míč zasekl položil kličkou jednoho z obránců poté i gólmana poslal na zem a z přehledem přidal další gól 0:4. Byl to pěkný fotbalový moment. Další šanci ke vstřelení branky měl na kopačce Samek, ale trefil jen tyčku. Střídající Grec chvíli po svém pobytu na hřišti dává gól,ale radost mu kazí zdvižený praporek asistenta rozhodčího. V 84 minutě přidáváme další gól. Arnošt Lógr minutu po svém střídání dává krásný centr z boku přímo na Štába, který si míč zpracovává na prsa a bombou pod břevno zvyšuje na 0:5. V 86 minutě prolétá nad hřištěm rogalista a společně s ostatními sleduje jak dochází k zajímavému střídání, kdy kapitána Milana Samka střídá jeho bratr Jiří. Přebral kapitánskou pásku a dovedl náš tým ke třem bodům. Svůj pobyt na hřišti mohl okořenit ještě gólem, kdy se mu nepodařilo dorazit míč po hezké střele Štába, která skončila na břevně. Po závěrečném hvizdu jsme spokojeni nejen s třemi body, ale i s tím že nám do společné kasy na ukončenou přibude nějaká ta koruna za nového kapitána plus asistence na gól od Arnošta. Tři body už v průběhu zápasu zapíjeli naši fanoušci, kteří zkonzumovali skoro všechen alkohol místního občerstvení. Menší radost měl po utkání jen stoper Doválel neboť ho jeho konkurent v obraně Kalina dotáhl ve střelecké soutěži.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři