Domácí trápení pokračuje

11. kolo

IE Znojmo – Medlánky 2:3 (0:2) , gól: Samek, Doválel.
V jedenáctém kole zavítal na náš trávník tým Medlánek. Je to nováček soutěže a moc informací jsme o nich neměli. Soupeř byl o tři body za námi. Naši kluci chtěli potvrdit body z minulého týdne navíc na lavičku náhradníků usedl uzdravený Křišťál. Trenér Pěnkava poslal na hřiště sestavu ve složení:

Minařík - Kalina (46 min Kahoun), Doválel, Eliáš, Turek - Černý, Šťava, Samek (88min Ostrý M.) Grec - Kubále (58 min Křišťál), Štáb.

Vstup do utkání se nám příliš nepovedl. V 8minutě poslal hosty nepřesnou hlavičkou do šance obránce Turek soupeř naštěstí brejk nevyužil. O dvě minuty později přešel přes půl hřiště pravý záložník hostí Kučera a nikým neatakován pohodlně skóroval 0:1. Naši mohly vyrovnat následně v 16minutě, kdy šel sám na brankáře Štáb po přihrávce od Kubáleho, ale gólmana hostí Kodeše nepřekonal. Během dalších pěti minut jsme si vytvořili další šance po hezkých kombinacích,ale první střela Eliáše skončila těsně nad brankou a druhý pokus Štába vyrazil ze šibenice Kodeš na roh. Ve 23 a 28 minutě měli naopak šance hosté,ale ani oni nedokázali překonat Minaříka v naší brance. Vyrovnat mohl v 31minutě Kubále,ovšem jeho trestný kop z 20 metrů vytěsnil brankář hostí na roh. Trest přišel v 41minutě po chybné rozehrávce Kaliny ve středu hřiště využili hosté brejk dokonale 0:2. Dokonalé k.o. mohlo přijít v 45 minutě. Trestný kop Kučery skončil na břevně Minaříkovi branky a další kiks naší obrany vyrazil Minařík na roh.

Do druhé půlky nenastoupil Kalina a místo něj šel na hřiště Kahoun. Hosté o sobě dali vědět hned na začátku střelou vedle branky. V 53minutě kopal přímák ze 17metrů Kubále,ale tak jak v první půlce vyrazil jeho pokus Kodeš na roh. Pro Kubáleho to byl poslední střelecký pokus v tomto utkání, protože v 58 minutě ho střídal Křišťál. Ten se společně s naší obranou díval na průnik hostujícího útočníka který skončil faulem v pokutovém území. Penaltu s přehledem proměnil Maška 0:3. To běžela 63 minuta. O tři minuty později pronikl lehkonohý Křišťál obranou hostí a zastavit ho musel až brankář Kodeš faulem. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán Samek a snížil na 1:3. Za další dvě minuty po skrumáži ve vápně nachystal míč aktivní Křišťál Doválelovi a ten střelou pod břevno snížil na rozdíl jednoho gólu 2:3. V 71 minutě hlavičkoval Doválel po centru Černého vedle branky. Hosté měli výhodu trestného kopu,ale Minařík v naší brance byl na místě. Další nebezpečnou střelu hostů vytáhl Minařík na roh. V závěrečném tlaku mohl vyrovnat Doválel po průniku a střele Eliáše,kdy tečoval střelu která skončila vedle branky. Poslední velkou šanci na gól jsme měli v nastaveném čase. Perfektně zahraný trestný kop z boku Černého tečoval hlavou Štáb a míč již bezmocného Kodeše v brance narazil do našeho Turka.

Po závěrečném hvizdu na našem hřišti bylo hodně smutku a zklamání. Neboť to byla třetí porážka v řadě na domácím hřišti se skórem 6:11!!! Nepotěšili jsme navíc ani ikonu našeho klubu Milana Železného, který slavil 59 narozeniny a naši kluci mu nedali zrovna ten nejlepší dárek.

Řekli po utkání:

Tomáš Pěnkava trenér -

Utkání jsme si prohráli sami v prvním poločase, a to kvůli nedisciplinovanosti a nedůslednosti v obraně. Budeme teď muset hodně zapracovat co se týče obranné fáze. Není možno dostat v posledních třech utkáních doma jedenáct branek. Prostě teď musíme něco bezpodmínečně udělat v Kohoutovicích a napravit si tak ztrátu domácích bodů.