logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Konečně vítězství

13. kolo

IE Znojmo – Slovan Brno 3:0 (1:0 ), góly: Samek 2, Kubále

Ve třináctém kole jsme na našem hřišti přivítali celek Slovanu Brno. S tímto celkem jsme ještě nikdy nehráli. V minulém ročníku hrál Slovan druhou skupinu I.A třídy. Naši borci už konečně chtěli doma zvítězit a dokázat, že fotbal hrát nezapomněli. Trenér Pěnkava se musel obejít bez zraněného Eliáše, důvěru dostala sestava ve složení:

Minařík - Grec, Kalina, Doválel, Šťava - Černý, Turek (64 Ostrý M.), Samek, Štáb - Kubále (87 Pojer Miloš), Křišťál.

 

Do utkání jsme vstoupili aktivně. Hned ve 4minutě měl dobrou šanci po rohu Černého Šťava, ale jeho střela skončila těsně vedle. 10 minuta průnik Štába zakončená nedůraznou střelou. 15 minuta Samek získává míč před vápnem pohrál si s obranou hostí kterou zastavil až faul vybíhajícího gólmana. Míč si staví Kalina,ovšem jeho pokus skončil na levé tyčce a jakoby tak předznamenal střelecké trápení našeho týmu. Další šance měl v 21minutě Kubále a o dvě minuty později i Grec. Oba jejich pokusy skončili vedle branky. V 27 minutě uniká Křišťál pohrává si s obranou hostí následně trefuje břevno. Hosté z Brna se poprvé osmělují až ve 29 minutě. Minařík v naší brance je však pozorný. Běží 30minuta Křišťál získává míč a utíká hostující obraně ve vápně dělá kličku gólmanovi,ale z úhlu minul prázdnu branku. Ani né o minutu později předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek Černý se Samkem, kterou zakončil náš kapitán gólem. Radost nám kazí pomezní, který signalizuje postavení mimo hru. Známé nedáš dostaneš se málem realizovalo na druhé straně,kde Minařík zlikvidoval šanci hostujícího Nevěděla. Za další dvě minuty se předvedl opět Minařík kdy zneškodnil samostatný průnik ze strany. Do třetice se předvedl náš gólman opět po šanci nebezpečného Nevěděla v 38 minutě. Do poločasu se nám nakonec podařilo dát gól. Černý na středu hřiště poslal míč na levou stranu kde byl Samek,který vnikl do vápna a chladnokrevně poslal náš tým do vedení 1:0.

Druhá půle začala střelou hostů se kterou si Minařík poradil. Na druhé straně vypálil Samek,ovšem jeho pokus mířil přímo doprostřed branky. Hosté hrají aktivněji a mají lepší pohyb. Ve velké šanci se objevil opět Nevěděl,ovšem naše obrana s velkým štěstím odvrátila míč na roh. Klid nám mohla přinést 58 minuta Samek vysunul Křišťála,jeho pokus skončil v boční síti. V 64 minutě poprvé v utkání střídáme a na hřiště přichází Ostrý Mirek místo Turka. Ten už sleduje přímí kop Kaliny ze 30m,který končí v zahradě u Krajců. Další přímí kop si staví tentokrát Kubále a nic si nezadal se svým spoluhráčem. Míč je opět v zahradě. To se jen tak nevidí. O něco lépe si vedl v 73 minutě Štáb, který svůj střelecký pokus nasměroval k tyči, ale gólman hostí byl na místě. 77 minuta šance Kubáleho míč v síti opět nekončí. Následný brejk hostů z Brna vytěsnila naše obrana na roh. V poslední desetiminutovce mohl utkání pojistit Křišťál po přihrávce od Samka dělá kličku poslední instanci, ale tak jak v první půli netrefuje prázdnou branku. Jakoby se už nemohl dívat na to co nedáme náš pravý záložník Černý a naservíroval míč přesně na hlavu Kubáleho, který hlavou dal náš druhý gól 2:0. V 87 minutě faulovala hostující obrana Křišťála a kopala se tak druhá penalta. Míč si tentokrát vzal kapitán Samek a s přehledem poslal míč k tyči 3:0. V poslední minutě diváci viděli trestný kop Kaliny,který vytáhl bravurně gólman hostí ze šibenice. V nastaveném času vybídl ještě k sólu Samek Ostrého,ovšem jeho samostatný nájezd zneškodnil hostující gólman. Po závěrečném hvizdu si naši fanoušci po dlouhé době vychutnali domácí vítězství.

 

Řekli po utkání

 

Milan Samek asistent trenéra

Jsme rádi že jsme konečně zvítězili. Už jsme to moc potřebovali. Utkání jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase, ale bohužel jsme neproměnili jak pokutový kop tak další vyložené šance. Na začátku druhé půle při nás několikrát stálo štěstí, ale nakonec jsme utkání zaslouženě dovedli do vítězného konce.

 

Železný Milan vedoucí mužstva- těsně po utkání (cca3hodiny u Roháka v hospodě)

Dneska jsme konečně vyhráli a jsem moc rád. Je pravda že jsme v tomto zápase zahodili velké šance ale hlavně jsem rád, že jsem se po 14 dnech opět vrátil k týmu a dal jsem ten správný impuls k tomuto vítězství. My prostě doma musíme vyhrávat a já pevně věřím, že tomu tak bude i nadále.

 

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři