logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

15. kolo - IE Znojmo A - Novosedly

IE Znojmo -Novosedly 1:0 (1:0), gól Kubále.

Po dlouhé zimní přestávce se konečně rozběhla naplno jarní soutěž I.A. třídy. Naši borci přivítali na úvod třetí tým tabulky Novosedly. Tento tým se velmi dobře prezentoval na zimním turnaji v Mikulově, kde v silné konkurenci obsadil třetí místo. I proto jsme tušili, že půjde o velice těžké utkání. Trenérská dvojice Pěnkava Samek poslala na hřiště sestavu ve které se objevili dvě nové akvizice Urválek a Tkadlec. S kapitánskou páskou přivedl tým k utkání Doválel a sestava vypadala následovně.

 

Minařík,- Kalina, Doválel (26 - Eliáš) , Kubošný, Tkadlec - Ostrý, Černý (86- Turek), Šťava, Urválek - Kubále, Štáb (67- Samek).

Hlavní sudí Karel Linhart zahájil utkání a hned ve 4 minutě se předvedl Urválek který vypálil míč z 20 metrů, jeho pokus skončil těsně vedle branky. Hosté o sobě dali vědět v 7 minutě střelou s přímého kopu, která skončila ve zdi. Naši kluci hráli hodně odhodlaně. Ovšem další faul na hranici 18 metrů znamenal nebezpečí pro naší branku Mucala naštěstí míč trefil opět do zdi. Další standartka na druhé straně z boku v podání našeho Černého hostující obrana odvrátila. Běžela 15 minuta a tentokrát hostující zadáci míč neodvrátili. Černý dává dlouhý pas do strany na Ostrého, který jej z první posílá do vápna kde se ve skluzu prosazuje nejlepší střelec zimní přípravy Kubále a posílá náš tým do vedení 1-0. Hra je plná osobních soubojů naši kluci napadají a nedávají hostům ani metr prostoru. V jednom ze soubojů si kapitán Doválel přivodil svalové zranění a musel v 26minutě odstoupit na jeho místo přišel Eliáš. Běží 28 minuta kombinace na pravé straně míč se dostává k našemu Černému ovšem jeho střela končí nad brankou gólmana Šelce. O minutu později Tapišovský napodobuje Černého a jeho pokus končí nad Minaříkovou brankou. V rozmezí 30 až 36minuty dal o sobě vědět dvakrát z přímého kopu Kalina. Při obou jeho pokusech se brankář Šelc v brance zapotil, ale ani jeden za svoje záda nepustil. Před koncem poločasu zaujal ještě centr Ostrého který ovšem nenašel nikoho z našich ve vápně. V poslední pětiminutovce nás soupeř zatlačil před naše vápno, ale s dlouhými nákopy si naše obrana poradila.

Vstup do druhé půle začali aktivněji naši kluci. Na hodinách svítila 53 minuta, Urválek se uvolňuje na levé straně a krásným stříleným pasem našel před brankou Štába ten však odmítl gólovku proměnit a míč skončil těsně vedle. O dvě minuty později krásná kombinace ve středu hřiště, kolmá přihrávka za obranu Ostrý vniká do vápna, ale i jeho pokus končí těsně vedle levé tyče Šelce. Naši kluci makají na doraz na hřišti se jiskří a padají první žluté karty. Trenér Pěnkava sahá v 67 minutě k druhému střídání a posílá do útoku svého hrajícího asistenta Samka. Hostující trenér Zeman reaguje podobně a taktéž posílá na hřiště novou krev. Naši kluci mají další šanci, opět standartka z boku, Urválek krásně točí míč na branku, ale Samkovi chybějí centimetry aby míč tečoval do branky. Standardní situace tentokrát na druhé straně. Přímák Křivánka končí opět ve zdi. Hosté nakopávají dlouhé míče a snaží se využít výškovou převahu, ovšem naše obrana funguje na výbornou. Pojistku na tři body odmítl Kubále po pěkném průniku Samka do vápna. Závěr je hodně dramatický hosté mají několik rohových kopů a standartek,naši kluci cítí závěr a vítězství braní na hranici sebeobětování. Ovšem to nejlepší na konec si připravil náš gólman Minařík který v 90 minutě bravurně vytěsnil nebezpečnou střelu, kterou na velkém vápně tečoval jeden z našich beků do jeho protipohybu. Hosté už mají ruce nad hlavou, ale naše jednička se vymrštila a konečky prstů vyškrábl míč na roh. Rozhodčí Linhart nastavuje dvě minuty a následně utkání končí. Naši kluci mají obrovskou radost a vychutnávají si zasloužené vítězství.

Řekli po utkání

Milan Samek hrající asistent:

Věděli jsme že nás na úvod soutěže čeká hodně těžký soupeř. Tomu jsme přizpůsobili jak poslední tréninky tak následnou sestavu,která byla pro mnohé nečekaná, ale my jsme věděli že pokud budeme plnit to co jsme si v kabině řekli bude to slavit úspěch. Kluci si všechno vzali k srdci a utkání zvládli na výbornou. Soupeře jsme nepustili do žádné gólové šance a zaslouženě jsme tento těžký zápas vyhráli. Škoda že jsme ve druhé půli nepřidali druhý gól a nemuseli jsme se tak nervovat v závěru utkání.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři