logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

16. kolo - 1. SC Znojmo B - FK IE Znojmo 1:2

1.SC Znojmo B - FK IE Znojmo 1:2 (0:0), góly - Tkadlec, Kubále.

V 16 kole I.A třídy zajížděl náš tým do horní části města aby se tam utkal s rezervou SC Znojmo. Náš soupeř v minulém kole prohrál na hřišti Mor. Slávie gólem v posledních minutách a moc si chtěl spravit chuť právě na nás. Navíc už konečně chtěl zvítězit po třech letech ve kterých máme ve vzájemných zápasech stále navrch. Naši kluci si ovšem neúspěch nepřipouštěli, ovšem museli se vypořádat s věcmi které na nás soupeř před utkáním připravil. Hodně malá kabina ve které ještě musel náš vedoucí mužstva psát zápis na kolenou nás měla nejspíše psychicky rozladit, ale to se nekonalo.

Náš tým vyběhl v derby ve složení -

Minařík - Kalina - Eliáš, Kubošný (46 Samek), Tkadlec - Ostrý, Černý (86- Kabátek) Šťava, Urválek (76 Turek) - Kubále, Štáb.

Do utkání jsme vlétly hodně zostra, hlavně náš defenzivní záložník Kubošný, který uviděl žlutou kartu již ve třetí minutě. V dalších 20 minutách se oba soupeři vzájemně oťukávali a hra byla plná nepřesností. I muži v černém na nás měli přísnější metr a vypadalo že se tým z Husových sadů na utkání připravil po všech stránkách. Nejvíce emocí přinesla 15 minuta, kdy byl před vápnem sražen vybíhajícím gólmanem Kubále a navíc obdržel žlutou kartu za simulování. Což bylo hodně zvláštní. Další minely pomezního sudího v náš neprospěch se naštěstí postupem času srovnali tak jako i výkon hlavního sudího. Další emoce tentokrát naštěstí fotbalové se událi v rozmezí 18 a 19 minuty kdy jsme měli dvě dobré příležitosti na vstřelení branky. Ovšem Kubáleho střela a ani průnik do vápna Štába ke gólu nevedly. Domácí měli šanci na skórování po chybné rozehrávce Kaliny. Minařík v naší brance byl však na místě. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé půli vyběhli oba týmy se změnami v sestavě. V domácím týmu šel na hřiště Čermák a u nás šel na místo Kubošného Samek. Lepší tah udělal náš trenér Pěnkava. Běžela 47 minuta míč šel po ose Samek, Černý , Štáb a jeho centr našel přesně hlavu Tkadlece a ten se trefil premiérově v našem klubu 0-1. Domácím se podařilo vyrovnat v 54 minutě z nepovedeného trestného kopu taktéž hlavou vyrovnal Wilmann 1-1. Utkání má náboj a útoky se přelévají od vápna k vápnu. Na tabuli svítí 68 minuta Černý vystihuje přihrávku domácího beka před vápnem servíruje míč na střed vápna Štábovi, který jej předává lépe postavenému Kubálemu, který zkušeně posílá míč do domácí sítě 1-2. Utkání nabírá na nervozitě na hřišti se přiostřuje v osobních soubojích a padají další žluté karty. Na rozdíl dvou branek mohl utkání posunout stoper Kalina, kterého poslal do sóla z půlky hřiště chytrou přihrávkou Samek ovšem náš obránce se šancí naložil hodně špatně. To se mohlo vymstít v 78 minutě, kdy už celý stadión vidí míč v síti po akci domácího útočníka ovšem Minařík v naší brance bravurním zákrokem drží jednogólový náskok. I s dalšími nebezpečnými centry si náš gólman v brance s přehledem poradil a jasně kraloval v šestnáctce. Když pak v 85 minutě vyškrábl nebezpečný trestný kop z 17 metrů na roh. Cítili všichni na hřišti, že by to mohlo opět vyjít . Pojistku do otevřené obrany se nám nepodařilo z několika brejků zrealizovat. Hrajeme takticky nikam nespěcháme. Domácí jsou hodně nervózní a z toho pramení zcela zbytečné vyloučení domácího Pechala za strčení v přerušené hře do našeho záložníka Samka. Sudí Novák nastavuje 3minuty. Naši borci však nepouštějí domácí mladíky na dostřel naší branky. Následně utkání končí. Na hřišti se rozpoutává velká radost našich borců, následně děkují svým fanouškům kteří vytvořili na utkání báječnou atmosféru. Radost hráčů a fanoušků nezná mezí. Domácí borci naopak opouštějí hřiště hodně zklamaní a chtě nechtě musejí přijmout fakt že momentálně je ve městě Znojmě jenom jeden tým který má v tomto derby navrch. Všichni jsme právem pyšní na to že je to právě náš tým ze spodní části města.

Řekli po utkání:

Milan Samek hrající asistent:

Jsme nesmírně rádi že máme tři body z tohoto derby. Celý tým makal na doraz a navíc nám vyšla i taktika na soupeře se střídáním a myslím že jsme o ten gól prostě byli lepší. Kvůli takovým zápasům se dělá fotbal a my si to právě teď náležitě vychutnáváme společně s našimi fanoušky, kteří dnes byli výborní.

Článek z novin:

1-sc-znojmo-b---ie-znojmo-a---29032008.jpg

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři