logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

17. kolo - IE Znojmo A - Bosonohy 3:2

17. kolototal90_supremacy.jpg

IE Znojmo - Bosonohy 3:2 (1:0), góly - Samek, Kubále, Štáb.

V 17 kole jsme na svém hřišti přivítali mužstvo z brněnské čtvrti Bosonoh. Náš soupeř v minulém kole na svém hřišti vysoko rozdrtil Mor. Slávii a tak se čekalo jestli naši kluci potvrdí cenné body z derby ve Znojmě. Trenér Pěnkava udělal v sestavě oproti minulému kolu jednu změnu. Místo Kubošného nastoupil Samek. Náš tým tak vyběhl ve složení:

Minařík - Kalina - Eliáš, Šťava, Tkadlec - Ostrý, Černý (83 Turek), Samek, Urválek (74 Kubošný) - Kubále, Štáb (84 Jakub).

Od první minuty se naši borci do soupeře pustili s odhodláním dát brzy gól. V poli jsme měli míč častěji na kopačkách a předvedli jsme několik pěkných fotbalových akcí. Do dvou šancí se v prvních 30 minutách dostal Samek, ovšem chybělo rychlejší zakončení. Další nebezpečnou střelou se prezentoval Ostrý,ale jeho pokus vyrazil hostující gólman na roh. Hosté z Bosonoh se na naší polovinu dostávali jen sporadicky, navíc dlouhými nakopávanými míči. Už to vypadalo že poločas skončí bez branek. Běžela však 43 minuta před vápnem byl faulován Černý. Urválek tvrdě vystřelil a trefil ve zdi našeho kapitána Samka od kterého se míč odrazil do protisměru pohybu gólmana hostí 1:0.

Druhou půli začali hosté lépe a v 50 minutě nastřelili břevno po centru hlavou. V 55 minutě našel pěknou kolmou přihrávkou Eliáš ve vápně Samka,který předložil míč do prázdné branky Kubálemu. Radost z branky nám kazí pomezní sudí odmávaným ofsajdem (který viděl snad jenom on). Za dalších pět minut později se v muži černém opět předvedli,kdy hlavní sudí přehlédl jasný faul ve vápně na Ostrého a následně po kontaktu s naším obráncem Šťavou proti nám nekompromisně nařídil pokutový kop 1:1. Naši kluci se však nenechali rozhodit a odpověděli nejlepším možným způsobem. V 68 minutě vysunul Černý Samka, ten milimetrovým centrem našel Kubáleho,který hlavou poslal náš tým do vedení 2:1. Po gólu následovali dvě dobré šance Štába,ale ani v jednom případě se náš útočník neprosadil. Diváci v 75 minutě ocenili potleskem krásnou střelu Ostrého z 23 metrů, kterou gólman Bosonoh jen s námahou vytěsnil na roh. Naši kluci se přece jen dočkali v 79 minutě Černý nachází ve vápně Štába a jeho nepovedená střela končí v síti 3:1. V poslední desetiminutovce jsme svědky dvou červených karet. Obě jsou pro hosty. První červenou dostal Živný po druhé žluté za faul ve skluzu. Druhou dostal o pár minut později likvidačním zákrokem na našeho Černého Křivinka a uviděl po právu hned červenou. V 86 minutě je faulován ve vápně Ostrý, ale hlavní sudí nepochopitelně zůstává klidný. Naši kluci následně nezvládli poslední minutu a po rohu inkasovali hlavou na 3:2. V nastaveném čase měli hosté ještě výhodu dvou rohů, ale naštěstí, se už nic nepřihodilo a tak naši borci dokázali vyhrát i ve třetím jarním zápase a poskočili na páté místo v tabulce I.A třídy. Jediný komu se utkání moc nepovedlo byli muži v černém. Neuznaná branka na 2:0, faul na Ostého před pokutovým kopem na 1:1, nepísknutá penalta na druhé straně. To vše zbytečně přidalo na nervozitě utkání.

Řekli po utkání

Milan Samek hrající asistent:

Vstup do utkání se nám povedl a prvních 30 minut byla hra jasně v naší režii. Gólem do šatny jsme se uklidnili. Ve druhé půli jsme se i přes vyrovnání dokázali vrátit zpět do utkání je jen škoda, že jsme zbytečně zdramatizovali závěr západu kdy jsme vedli o dvě branky. Myslím že tři body právem zůstal tady ve Znojmě.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři