21. kolo - IE Znojmo A - Čebín - 0:2

dsc01625.jpgIE Znojmo - Čebín 0:2 (0:1)

V 21. kole jsme na svém hřišti přivítali celek Čebína. Na tohoto soupeře se nám v minulosti moc nedaří. Trenér Pěnkava se musel obejít bez Ostrého, který si v minulém kole poranil kotník. Navíc jsme, už potřebovali konečně po dvou prohraných utkáních v řadě naplno bodovat. Důvěru k tomu dostala sestava ve složení:

Minařík - Kalina (44 Turek) - Eliáš, Kubošný, Tkadlec - Černý (89 Jakub), Samek, Šťava, Urválek - Kubále, Štáb (65 Doválel).

Utkání jsme začali aktivně. Hned ve 4. minutě se ve velmi slibné šanci objevil Štáb, ale vysoko překopl branku.O minutu později máme další šanci Kubále technickou střelou posílá míč rovněž nad branku. Hosté se ukázali ve 12. minutě po pěkné kombinační akci ovšem Minařík vyráží míč na roh. Na hodinách svítí 14 minuta, Samek našel ve vápně Kubáleho, ale jeho střela levačkou byla hodně slabá. Ve 27. minutě dal přesný balón za obranu hostí Kalina, ale Šťava zakončil velmi špatně. Hosté hrozí hlavou po rohovém kopu Minařík je však na místě. Ve 30. minutě se dostává do obrovské šance Kubále, ale i nejlepší střelec domácího týmu nečekaně selhal. Hosté z následného protiútoku ukazují jak se mají proměňovat šance. Čebínský Janás v 31. minutě chladnokrevně a hlavně chytře lobuje Minaříka z 16. metrů a posílá hosty do vedení. Potrestal tak naší nemohoucnost vstřelit branku navíc z tolika příležitostí. Naši borci ještě do poločasu zkoušejí něco udělat, ale se dvěma pokusy Šťavy si gólman Kukleta poradil. Našim borcům chybí hlavně nasazení s jakou je potřeba se rvát o body když to nejde fotbalově. Navíc se nám těsně před poločasem zranil stoper Kalina. Na jeho místo nastupuje Turek.

Trenér Pěnkava musel v poločase hodně nahlas vyčinit svým svěřencům za fotbalovou nemohoucnost a laxnost. Na začátku druhé půle vylučuje hned v 49 minutě po druhé žluté rozhodčí Hrubý hostujícího Neudeckera.. Ovšem ani početní výhoda nevede k vyrovnání. Celý poločas se hraje na půlce Čebína,ale našim chybí moment překvapení v obraném valu hostí. Za zmínku stojí jen hlavička Kubáleho po centru Urválka a další centr tohoto záložníka netrefuje hlavou kapitán Samek. V 65. minutě trenér Pěnkava opět střídá, ale ani tento moment nevede k úspěchu. Naopak hosté ukazují jak se proměňují šance. Běží 79 minuta  a střela Bezděka po úniku do otevřené obrany znamená konec šancí znojemských na bodový zisk. Když pak v 90. minutě končí střela Kubošného nad brankou Čebína ukončuje hlavní rozhodčí Hrubý toto utkání. Naši borci tak po třetí v řadě odchází ze hřiště bez bodového zisku.

Řekli po utkání

Tomáš Pěnkava trenér

Dnešní výkon je pro mě velkým zklamáním. Takhle se o body prostě nehraje. Pokud budeme pokračovat v takovýchto výkonech a nebudeme proměňovat takové šance jaké jsme si dneska vytvořili v prvních 25 minutách nemůžeme myslet na bodový zisk. Doufám že si to hráči uvědomí a začnou se opět rvát o body tak jak na začátku sezóny.

dsc01625.jpgdsc01626.jpg