FK IE Znojmo B - Blížkovice

FK IE Znojmo B - Blížkovice - 2:2 (1:1), góly našich Jakub, Štáb.

Ke druhému domácímu zápasu dnes do Oblekovic zavítali hosté z Blížkovic. Trenér Jirka Samek dal dnes šanci do základní sestavy těmto hráčům:

Krčál - Pojer Michal (46 - Navrkal), Logr, Pavelka (70 - Dočekal), Truhlář, Jakub, Ostrý M., Pojer Miloš (46 - Meister), Štáb, Vyorálek, Vašíček.

Hosté přijeli s navrátilci z hostování, kteří nám jsou velmi známí. Řeřucha i Holík hostovali právě u nás, tak že o jejich schopnostech jsme věděli své. Zápas začal vcelku svižně a po jedné z vydařených kombinačních akcí se letos poprvé zhruba v desáté minutě trefil Lukáš Jakub, když se k němu míč dostal z pravé strany po centru, který prošel obranou Blížkovic. Byla to podařená umístěná střela po zemi k tyči - 1:0. Hosté však v žádném případě nesložili zbraně a hra se přelévala z jedné poloviny na druhou. Scházelo však finální zakončení. Velmi slabým článkem zápasu se však (po předchozích předpovědích) stal hlavní sudí zápasu (jeho jméno bohužel neznám). To jsme však nečekali, jak jeho výkon vygraduje v druhém poločase. V závěru první půle se iniciativa spíše přesunula k hostům a ti toho také náležitě využili. Řeřucha se vcelku jednoduše, jako již několikrát před tím, pohyboval ve středovém pásmu a tentokrát měl již tolik prostoru, že se mu podařilo velmi přesnou a tvrdou střelou umístit míč k našemu zklamaní k tyči Krčálovi branky - 1:1. Ještě před koncem poločasu došlo k ohrožení naší branky, ale naštěstí bez výsledku.

Druhá polovina zápasu začala nervózně se spoustou nepřesností. Měla však potřebný náboj. Hosté však byli tentokrát ti šťastnější a šli po odpískaném faulu v pokutovém území z penalty do vedení - 1:2.19082007_03.jpg

V této fázi zápasu se hra začala vytrácet a nepřesností a především nervozity přibývalo. Jak jsem již zmínil, na tomto stavu se také podepsal velmi slabý výkon hlavního rozhodčího, který byl sledován "oblíbeným" delegátem Peřinkou. Jeho výkon (mám na mysli rozhodčího, i když pan Peřinka by zasluhoval také zváštní komentářInnocent) vyprovokoval nejprve hostujícího Holíka ke slovní urážce (blíže nebudu specifikovat), za kterou si vysloužil červenou kartu. Ani domácí Meister nezůstal nic dlužen své povaze a také se šel předčasně vysprchovat. V závěru zápasu se přece jen našim podařilo vyrovnat zásluhou Petra Štába a zápas tak skončil asi spravedlivou remízou 2:2.

Neodpustím si ještě znovu opakovat komentář k hlavnímu sudímu. Myslím si, že tak slabý výkon by nestačil ani na okresní soutěž přípravek. Chápu, že okresní fotbalový svaz nemá rozhodčí, ale než takovéto rozhodčí, tak to raději ať to píská sudí z lidu.