logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

1. kolo poháru JmKFS- IE Znojmo - Hrušovany n. J. - 2:3 (PP)

dsc01678.jpgIE Znojmo - Hrušovany n. Jev. - 2:3 (0:1) (PP), góly našich - Samek, Ostrý T.

Po krátké letní pauze jsme týden před začátkem soutěže přivítaly na svém stadionu tým Hrušovan. Mužstvo které ještě v minulé sezóně hrálo divizní soutěž. Hosté mají ve svém středu hodně mladé hráče. Náš tým vyběhl na trávník i se svou novou letní akvizicí Martinem Veselým, který nastoupil v obraně na místě libera. S kapitánskou páskou přivedl tým na hřiště Dan Černý. Trenérská dvojice Pěnkava  Ludvík dala důvěru následující sestavě:

 

Minařík - Eliáš (57 - Samek), Veselý, Doválel (63 - Kalina),  Kubošný - Tkadlec, Černý, Ostrý, Šťava (73 - Urválek), Kubále,  Štáb.

 

Hlavní sudí Zdeněk Vala zahájil utkání a hned ve 6 minutě na pravé straně zakombinovala dvojice Černý, Kubále a míč skončil rohem pro náš tým.. Hostující mladíci dali o sobě vědět o minutu později, kdy jejich hlavičkový pokus skončil těsně vedle naší branky. Další střelecký pokus z 9 minuty Maška také neskončil mezi tyčemi. Tento hráč se dočkal až v 11minutě, kdy využil hrubku Minaříka a pohodlně poslal hosty do vedení 0-1. Do 20 minuty měli hráči Hrušovan ještě jeden závar před naší brankou. Utkání mělo v této fázi velké tempo a nasazení. Na hřišti se navíc začalo žlutit a to na obou stranách. V 26 minutě se v dobré příležitosti ocitl Kubále,ovšem s jeho hlavičkovým pokusem si Holík v brance hostí poradil. O několik minut později zatáhl po pravé straně míč Tkadlec a přesným pasem našel ve vápně Kubáleho,celý stadión už viděl míč v síti,ovšem jeho skluzovou dorážku vytěsnil Holík na břevno. Do třetice se v další šanci objevil Kubále po centru Černého. To běžela 37 minuta ale ani tento pokus gólem neskončil. Ve 40 minutě náhradník Kalina opustil střídačku a šel pomoci s točením piva v tomto krásném slunném počasí. Do poločasu hosté ještě střídají zraněného Juřicu,kterého nahradil Šilingr. Poločas končí po přímáku Kubáleho, který vysoko přelétl hostující branku.

 

Do druhé půle jsme nevstoupili nejšťastněji. Běží 51 minuta Mašek vystihl zaváhání Veselého a běží sám na Minaříka a s přehledem zvyšuje na 0-2. Za další dvě minuty se v dobré šanci ocitá opět Mašek,tentokrát však měl svoji mušku vychýlenou. V 54 minutě musel hřiště opustit Navrátil, který hodně hrubě fauloval ze zadu našeho Šťavu a zcela zaslouženě uviděl červenou kartu. O tři minuty později posílají trenéři na hřiště Samka a dolů ze hřiště odchází  Doválel. 62 minuta Kubále vniká do vápna a je faulován. Sudí Vala ukazuje na značku pokutového kopu. Samek si s touto situací s přehledem poradil a snížil na 1-2. Tlak našich kluků po gólu zesílil. Trenéři posílají do hry Kalinu místo Eliáše. Tento hráč se následně v 67 minutě podílel přesným pasem na Štába,který zatáhl míč a nachystal jej do prázdné branky Ostrému 2-2. Po tomto gólu posílají naši trenéři posledního náhradníka Urválka. V rozmezí 73 až 78 minuty jsme mohli strhnou vítězství na svou stranu,ale ani dobrá šance Štába po křižném pasu Kaliny ani Urválkova střela z hranice šestnáctky v síti neskončily. Hosté i v 10-ti zahrozili po přímém kopu Pechala. Minařík vyrazil míč na břevno a následně na roh. V 84 chytře prostrčil Samek míč na Kubáleho, ale ten se dostal moc blízko ke gólmanovi a nestihl míč lobnout do branky. V poslední minutě uviděl Ostrý druhou žlutou za faul a vyrovnal tak počet červených karet na obou stranách.

 

Na řadu  přišli pokutové kopy. Za hosty dal Pechal, Loubek, Hycl, Nekuda, Ve třetí sérii vychytal hostujícího střelce Maška Minařík.  Za nás se postupně trefil Urválek, Tkadlec, Kubále. Ve čtvrté sérii nedal Černý( trefil jen nohy padajícího gólmana). V páté sérii udržel nervy Samek a proměnil tak oba své pokusy v tomto zápase. Penaltová série musela pokračovat. Hostující Šiligr a Kowalík své pokusy proměnili. Za nás byl úspěšný jen Kalina. Penaltu Štába, Holík vystihl a poslal mladíky z Hrušovan do druhého kola poháru, kde se utkají s Tasovicemi, které vyhráli na hřišti Dobšic 2-1.

 

V tomto utkání nás mohou mrzet góly které jsme inkasovali po našich hrubých chybách a vyloučení Ostrého, který byl v podmíněném trestu. Tradičně jsme neproměnili šance do kterých jsme se dostali.

 

Řekli po utkání:

Jaroslav Ludvík asistent trenéra:

 

Hosté do utkání vstoupili hodně aktivně, byli rychlí a hodně agresivní a my jsme  prvních 30 minut nemohli zachytit jejich tempo. Nutili nás svým pohybem k chybám a navíc jsme spoustu přihrávek zkazili. Ke konci poločasu jsme se zlepšili a hru jsem vyrovnali, ale to už jsme po hrubé chybě obrany prohrávali a sami jsme promarnili obrovskou šanci do prázdné branky. Hned na začátku druhé půli jsme dostali druhý gól po další trestuhodné chybě. Po druhém gólu jsme převzali iniciativu v utkání, začali jsme soupeře, který začal fyzicky odpadávat přehrávat a po vyloučení jejich hráče za hrubý faul jsme dostali soupeře místy až pod drtivý tlak. Podařilo se nám vyrovnat a další 3 velké šance jsme neproměnili, takže přišla na řadu penaltová loterie, ve které jsme bohužel neuspěli

Fotografie z utkání najdete ve fotogalerii.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vyberte nové logo klubu

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

25. březen 2023

Naši sponzoři

Reklamní blok