logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

1. kolo - IE Znojmo - 1.SC Znojmo B - 1:1

dsc01713.jpg IE Znojmo – 1.SC Znojmo B 1:1 (1:0), gól- Černý.

V první kole 1.A třídy nám los přidělil našeho městského rivala, rezervní tým z SC Znojma. Našemu týmu se na tohoto soupeře daří a tak se čekalo zda potvrdíme sérii neporazitelnosti. Oproti pohárovému utkání s Hrušovany se musela trenérská dvojice Pěnkava Ludvík obejít bez distancovaného Ostrého a Kubošného, který byl na dovollené. Důvěru tak dostala sestava ve složení:
Minařík - Eliáš, Veselý, Kalina, Doválel (78 - Pojer Michal) - Tkadlec, Černý (78 - Urválek), Samek, Šťava - Kubále,  Štáb.
Utkání se hrálo za slunného počasí a řídila jej trojice znojemských sudích ve složení Pokorný - Klain, Koudela. Od první minuty se hrál v Oblekovicích běhavý fotbal. V první velké šanci se ocitl po rohu Černého Kubále, ale jeho pohotovou střelu bravurně vyrazil hostující gólman Šebela. Do 30 minuty měl tři dobré šance na kopačce rychlonohý Štáb, ale bohužel ani jednou se mu nepodařilo zakončit mezi tyče. Mladíci z SC měli několik nebezpečných závarů před naší brankou,ale naše obrana pracovala spolehlivě. V poslední minutě prvního poločasu si musel Kalina nechat vrátit na naší střídačce vyhozené rameno z předchozího souboje. Hosté zahrávají rohový kop míč se odráží daleko za vápno. Kapitán Samek v souboji vybojoval tento míč a v brejkové situaci ideálně předložil míč Černému, který s přehledem potrestal chybu hostující obrany 1-0. O necelou minutu na to sudí Pokorný končí první poločas.

Do druhé půle vstoupili hosté velmi aktivně. Naši borci docela zaspali začátek vzbudili se až kolem 50 minuty. Přesto se hra odehrávala převážně na naší polovině, kde hodně běhavý mladící dělali našim klukům problémy. Přesto se do vyložených šancí nedostávali. Hosté postupně otevřeli obranu a naši borci podnikli několik nebezpečných brejků. Většina z nich směřovala na Štába. Ten si v nich ovšem počínal dost nešťastně a tak mohli hosté jen jemu děkovat, že neinkasovali druhý gól. Naopak jejich tlak sílil a nutil naše hráče  nakopávat dlouhé balóny které se hned vraceli na naší polovinu. V závěrečném tlaku jsme měli i štěstí a jednou jsme děkovali Minaříkovi v naší brance, když vytěsnil nebezpečný pokus Vavříka na roh. Hosté ještě následně reklamovali faul ve vápně na  pronikajícího útočníka,ovšem  sudí Pokorný byl jiného názoru. Na hřišti se několikrát zažlutilo a došlo i na emoce, ale vše probíhalo  duchu městského derby. Už se zdálo že utkání skončí našim vítězstvím. Běžela však 93 minuta hosté zahrávají standardní situaci ze strany, na krásný centr si naskočil neobsazený mladíček Adam a hlavou vyrovnal na konečných 1-1

Každé vítězství, které se ztratí v nastaveném čase hodně mrzí,ale pravdou je že hosté z horní části města nás ve druhé půli přehrávali a mrzet nás může naše nemohoucnost vsítit druhý gól,který by zřejmě toto derby rozhodl.  V konečném účtování je dělba bodů spravedlivá.  

Řekli po utkání:

Tomáš Pěnkava trenér
Dnes jsme sehráli dobré utkání se špatným koncem s kvalitním soupeřem. Myslím,že první poločas byl z naší strany lepší než druhý, bohužel pokračujeme v neproměňování šancí a to nás pak stálo dva body.V závěru utkání jsme se dostaly pod tlak a nakonec inkasovaly vyrovnávací branku.

Více fotografií z tohoto zápasu najdete ve fotogalerii.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři