logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

2. kolo - Novosedly - IE Znojmo - 4:1

Novosedly - IE Znojmo 4:1 (3:1), gól - Šťava.

Ve druhém kole zajíždělo naše mužstvo na hřiště Novosedel. Na hřišti našeho hostitele se nám v minulosti vůbec nedařilo. 3x jsme odjeli poraženi. A tak se čekalo jak se s tím vyrovnáme tentokrát. Domácí v prvním kole prohráli na Slovanu Brno 3-0. Trenér Pěnkava poslal na hřiště sestavu ve stejném  složení  jako v předchozím kole.

Minařík,- Eliáš, Veselý, Kalina, Doválel - Tkadlec, Černý, Samek, Šťava (55 - Kubošný) - Kubále,  Štáb (59 - Urválek).

Utkání začínáme aktivněji hned ve 4minutě jdeme do brejku, ale pomezní rozhodčí zastavuje našeho Štába odmávaným ofsajdem. Ve 12. minutě se po přetaženém centru Černého dostává do zakončení Tkadlec, ale jeho pokus končí vedle branky. Domácí se poprvé dostávají do šance po trestném kopu ze strany po faulu Eliáše. Přetažený centr vrací před branku hlavou jeden z domácích a naše obrana nechala v malém vápně neobsazeného hráče a ten pohodlně dává na 1-0. O dvě minuty později proniká z pravé strany Černý, jeho centr trefuje z voleje krásně Tkadlec, ale gólman domácích bravurně vyráží míč na roh. Ve 20. minutě nachází kolmou přihrávkou Samek Kubáleho, ale tomu míč na hranici šestnáctky odskočil od nohy. Ve 25. minutě jde míč po ose Samek, Černý, Tkadlec, Štáb ten hlavou zakončuje, ale míč opět v síti nekončí. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali až v 29. minutě. K odraženému míči za vápnem se dostal Šťava a jeho nebezpečná střela skončila za zády domácího gólmana 1-1. Z vyrovnání jsme se ovšem dlouho neradovali. Tři minuty po naší radosti jsme propadli ve středu hřiště a po krásné kolmé přihrávce za obranu jdou domácí opět do vedení 2-1. Za minutu se domácí diváci radují opět. Naše obrana nechala projít hráče od rohového praporku až do vápna jeho centr navíc našel přesně hlavu neobsazeného hráče před malým vápnem, 3-1. Z této sprchy nás vysvobodil až poločas.

Do druhé půle vstupujeme opět aktivněji. Samek se na pravé straně uvolňuje, jeho přihrávka nachází ve vápně zcela volného Štába, ale tomu míč odskočil od nohy až do rukavic gólmana Novosedel. Územní převahu máme i nadále, ale naše akce končí na dobře zformované obraně domácích. Zkoušíme centry hlavně z pravé strany od Černého, ale ani tudy nevede cesta ke snížení. V 51. minutě je v dobré šanci Samek, ale místo pohotové střely kličkuje ve vápně a jde si pro penaltu. Jeho průnik však hlavní sudí ohodnotil žlutou kartou. V následujících minutách se naši borci věnují více než fotbalu diskuzemi s hlavním rozhodčím, což vede k dalším žlutým kartám. Domácím to vyhovuje. Čas běží proti nám. Navíc v 78. minutě po ojedinělém brejku domácích do naší otevřené obrany je to 4-1. Utkání se dohrává už jen z povinnosti. Po závěrečném hvizdu odcházejí zklamaní nejen naši hráči, ale hlavně fanoušci, kteří naše hráče přijeli podpořit opravdu v hojném počtu.

Takže ani na počtvrté se nám nepodařilo zlomit prokletí tohoto trávníku. Domácí hráli jako tradičně silový fotbal podpořený efektivní koncovkou a dobře organizovanou obranou. Naši borci se v koncovce trápí, což je vidět na první pohled. 4 góly v naší síti jsme, už dlouho neměli a tak se dá říct že porážka je zasloužená.

Řekli po utkání

Tomáš Pěnkava trenér:

Toto utkání se mě hodnotí velmi těžce. Po vcelku dobrém výkonu z minulého týdne jsme bohužel na dnešního soupeře nestačili. Opět jsme dostali lekci jak proměňovat šance. Začátek utkaní nebyl až tak špatný, až na jednu nezvládnutou standartku (1:0). Dokázali jsme vyrovnat, ale mezi tím jsme měli tři velice dobré příležitosti ke skórování!!! Po vyrovnávací brance jsme vzápětí vyrobili dvě hrubé chyby a soupeř je obě potrestal. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, ale opět nevyužili dobrou příležitost ke snížení a pomalu se dostávali do křeče a místo boje o body se věnovali diskusím s rozhodčím, což pro mě bylo obrovským zklamáním! Takto se o body nebojuje!

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři