logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

5. kolo - IE Znojmo - Vev. Bitýška - 2:2

j0400097.jpgIE Znojmo – Vev. Bítýška 2:2 (2:0), góly - Štáb, Samek PK.

V pátém kole jsme na svém hřišti přivítaly tým Vev. Bitýšky, který letos inkasoval již 2x  devět branek. Naposled ve středeční dohrávce v Rajhradě. Naši kluci se už potřebovali bodově chytit. Trenérská dvojice Pěnkava, Ludvík se musela v tomto zápase obejít bez naší gólmanské jedničky Minaříka. V základní sestavě došlo ještě k dalším změnám. Na trávník vyběhla sestava ve složení:

Polášek - Tkadlec, Veselý, Kubošný, Doválel (6 Eliáš) -  Černý, Samek, Šťava, Štáb (86- Urválek) - Kubále, Cakl (68 Kalina).
Ten kdo se na utkání opozdil, neviděl první střídání v utkání. Našeho Doválela musel kvůli svalovému zranění nahradit už v 6 minutě Eliáš. V 10minutě již diváci zatleskaly první akci našeho týmu. Samek vysunul na levé straně Štába a jeho průnik zakončený střelou vyrazil gólman Šesták na roh. Ta samá situace se opakovala o tři minuty později, ale míč v síti opět neskončil. Ve 14 minutě poprvé střídají i hosté. Diváci vidí střely na obou stranách na straně domácích agilní Caklova a Kubošného na straně hostí Svobody a Valeše,ale oba gólmani drží čistá konta. Ve 29 minutě předvedla akci na jeden dotek dvojice Černý Samek, ale i střelou našeho kapitána si Šesták poradil. V 35 minutě si však už neporadil s únikem Štába po krásné přihrávce Černého 1-0. Dvě minuty po gólu zabránil slibné šanci hostů skluzem ve vápně Eliáš. Do poločasu se naši diváci radují ještě jednou. Dravý průnik velmi aktivního Štába je zastaven až faulem ve vápně. Míč si postavil na značku pokutového kopu Samek a s přehledem skóroval 2-0.
 
Úvod druhé obstaral Samek v 47. minutě, kdy ve vápně z úhlu přehodil vybíhajícího Šestáka, míč z prázdné branky vykopl dobíhající obránce. O dvě minuty později vypálil nebezpečně bez přípravy z poza vápna Cakl,ale jeho bomba jen lízla břevno hostující branky.V první desetiminutovce stojí za zmínku centr Samka z pravé strany do vápna kde Kubálemu chyběl kousek ke skórování. Udeřilo ovšem na druhé straně z ojedinělého brejku hosté snížili 2-1. Následně v 69 a 70 minutě střelecké pokusy Samka a Kubošného šli těsně mimo tyče. Největší šanci na skórování měl po výkopu Poláška ne noze Kubále,kdy se ocitl na vápně tváří v tvář Šestákovi,ale míč šel opět nad. Známé nedáš dostaneš přišlo hned z následné akce hostů. Na centr z pravé strany gólman Polášek nedosáhl a pro Koláčka už nebyl problém hlavou vyrovnat 2-2. Závěr utkání dohrávali naši kluci v křeči. V 79 minutě ještě vyrazil střelu Kubáleho na roh Šesták a poslední minutě poskakoval míč před hostující brankou,ale nikomu z našich se nepodařilo ho dopravit do sítě. V 93 minutě hlavní sudí Strmiska naposled píská do píšťalky a ukončuje toto utkání.
 
Ze zápasu odcházeli hodě zklamaní nejen naši hráči, ale hlavně všichni naši příznivci, kteří nevěřícně kroutili hlavami jakému týmu jsme to vlastně darovali body. Soupeři, který v úmorném vedru v poločase prohrával 2-0 a byl smířen s porážkou jsme nedokázali vsítit další branku. Naopak jsme si nechali dvě dát. Je pravdou že pokud nebudeme porážet v domácím prostředí ani takovéto soupeře nemůžeme se divit, že jsme v tabulce tam kde jsme.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři