logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

6. kolo - Slovan Brno - IE Znojmo - 1:1

nike-total-90-ii-soft-ground-red-white-.jpgSlovan Brno - IE Znojmo - 1:1 (1:0), gól: Štáb

V 6. kole jsem zajížděli na hřiště Slovanu Brno, kterému se zatím "na rozdíl od nás" nadmíru daří a dokonce jako jediné mužstvo dokázalo porazit skvěle hrající Miroslav.

Do utkání jsme vstoupili se sestavou - Minařík - Kalina - Eliáš, Kubošný (50.min. Cakl), Tkadlec - Ostrý, Veselý, Štáb - Samek, Černý (78.min Šťáva) - Kubále (60.min. Urválek).
Od začátku zápasu jsme hráli aktivně a šli jsme za svým cílem získat minimálně 1 bod, který by měl v naší situaci cenu zlata.
Bylo vidět, že jsme fotbalovější mužstvo, hráli jsme dobře kombinačně, ale bohužel opět jenom po vápno. I v tomto zápase bylo jasně vidět, jak se ve hře dopředu trápíme a nejsme schopni dát závěrečnou přihrávku do šance, místo toho hrajeme vepředu hodně složitě a neúčelně.
Naproti tomu domácí hráli velmi jednoduše, kdy po získání míče šli ihned dlouhé balóny na útok nebo krajní záložníky.
V prvním poločase jsme častěji byli v držení míče, ale domácí nás jednoznačně předčili v agresivitě a jednoduchosti kolem pokutového území.
Vytvořili jsme si 3 velmi dobré brankové příležitosti v 1.poločase - Ostrý unikl po křídle do vápna a šel sám na brankáře z úhlu, dobře vystřelil, ale brankář domácích tuto střelu vyrazil na roh, ze kterého jsme měli další velkou šanci, kdy zůstal na penaltě neobsazený Veselý, ale jeho hlavička skončila v náručí domácího brankáře. Do šance se dostal i Kubále, který dostal přihrávku do malého vápna, ale při zakončení mu do střely skočil domácí obránce a střelu zblokoval.
Domácí si šance taky vytvářeli, hlavně tím svým důrazem a jednoduchostí, ale jejich střely létaly vedle tyčí naší branky. Ve 30. minutě jsme měli na našem velkém vápně několikrát míč na kopačkách, ale nebyli jsme schopni ho odkopnout do bezpečí a tak domácí vybojovali roh, po jehož zahrání vyboxoval Minařík míč jen slabě nad sebe a domácí hráč ho jednoduše dorazil do naší branky. Opět nás srazila do kolen naše velká individuální chyba.
Do druhého poločasu jsme šli s jednoznačným úkolem vyrovnat, hru jsme otevřeli, ale nemohli jsme se prosadit přes urputně bránící domácí tým. V 55. minutě po centru z pravé strany zůstal sám ve vápně Kubále, který tvrdě zakončil, ale bohužel se trápí v koncovce a trefil pouze brankaře.
Tím, že jsme otevřeli hru, tak domácí chodili do těžkých přečíslení, ale nad vodou nás držel Minařík, který tyto jejich obrovské šance pochytal.
V 86. minutě jsme vybojovali na naší půlce míč, sebral ho Urválek, přešel přes domácího obránce a dostali jsme se do přečíslení 4 na 2, které jsme i díky nedorozumění domácího brankáře a obránce využili Štábem. Domácí to dost sebralo a hned po rozehrání z půlky míč opět ztratili a my jsme se jen díky špatné finální přihrávce připravili o šanci. Ale hned o 2 minuty později Ostrý krásně unikl po lajně a nahrál do vápna volnému Caklovi, který měl ideální příležitost nás dostat do vedení, ale bohužel míč se mu svezl z kopačky a vystřelil úplně mimo bránu. Ale i tak jsme mohli ještě prohrát, po chybě Eliáše se řítil domácí hráč v 90. min. sám na naši branku, kterou při zakončení bohudík netrefil.
A tak si odvážíme z venku první a pro nás důležitý bod.
 
Autor: Jaroslav Ludvík


Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vyberte nové logo klubu

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

25. březen 2023

Naši sponzoři

Reklamní blok