6. kolo - Slovan Brno - IE Znojmo - 1:1

nike-total-90-ii-soft-ground-red-white-.jpgSlovan Brno - IE Znojmo - 1:1 (1:0), gól: Štáb

V 6. kole jsem zajížděli na hřiště Slovanu Brno, kterému se zatím "na rozdíl od nás" nadmíru daří a dokonce jako jediné mužstvo dokázalo porazit skvěle hrající Miroslav.

Do utkání jsme vstoupili se sestavou - Minařík - Kalina - Eliáš, Kubošný (50.min. Cakl), Tkadlec - Ostrý, Veselý, Štáb - Samek, Černý (78.min Šťáva) - Kubále (60.min. Urválek).
Od začátku zápasu jsme hráli aktivně a šli jsme za svým cílem získat minimálně 1 bod, který by měl v naší situaci cenu zlata.
Bylo vidět, že jsme fotbalovější mužstvo, hráli jsme dobře kombinačně, ale bohužel opět jenom po vápno. I v tomto zápase bylo jasně vidět, jak se ve hře dopředu trápíme a nejsme schopni dát závěrečnou přihrávku do šance, místo toho hrajeme vepředu hodně složitě a neúčelně.
Naproti tomu domácí hráli velmi jednoduše, kdy po získání míče šli ihned dlouhé balóny na útok nebo krajní záložníky.
V prvním poločase jsme častěji byli v držení míče, ale domácí nás jednoznačně předčili v agresivitě a jednoduchosti kolem pokutového území.
Vytvořili jsme si 3 velmi dobré brankové příležitosti v 1.poločase - Ostrý unikl po křídle do vápna a šel sám na brankáře z úhlu, dobře vystřelil, ale brankář domácích tuto střelu vyrazil na roh, ze kterého jsme měli další velkou šanci, kdy zůstal na penaltě neobsazený Veselý, ale jeho hlavička skončila v náručí domácího brankáře. Do šance se dostal i Kubále, který dostal přihrávku do malého vápna, ale při zakončení mu do střely skočil domácí obránce a střelu zblokoval.
Domácí si šance taky vytvářeli, hlavně tím svým důrazem a jednoduchostí, ale jejich střely létaly vedle tyčí naší branky. Ve 30. minutě jsme měli na našem velkém vápně několikrát míč na kopačkách, ale nebyli jsme schopni ho odkopnout do bezpečí a tak domácí vybojovali roh, po jehož zahrání vyboxoval Minařík míč jen slabě nad sebe a domácí hráč ho jednoduše dorazil do naší branky. Opět nás srazila do kolen naše velká individuální chyba.
Do druhého poločasu jsme šli s jednoznačným úkolem vyrovnat, hru jsme otevřeli, ale nemohli jsme se prosadit přes urputně bránící domácí tým. V 55. minutě po centru z pravé strany zůstal sám ve vápně Kubále, který tvrdě zakončil, ale bohužel se trápí v koncovce a trefil pouze brankaře.
Tím, že jsme otevřeli hru, tak domácí chodili do těžkých přečíslení, ale nad vodou nás držel Minařík, který tyto jejich obrovské šance pochytal.
V 86. minutě jsme vybojovali na naší půlce míč, sebral ho Urválek, přešel přes domácího obránce a dostali jsme se do přečíslení 4 na 2, které jsme i díky nedorozumění domácího brankáře a obránce využili Štábem. Domácí to dost sebralo a hned po rozehrání z půlky míč opět ztratili a my jsme se jen díky špatné finální přihrávce připravili o šanci. Ale hned o 2 minuty později Ostrý krásně unikl po lajně a nahrál do vápna volnému Caklovi, který měl ideální příležitost nás dostat do vedení, ale bohužel míč se mu svezl z kopačky a vystřelil úplně mimo bránu. Ale i tak jsme mohli ještě prohrát, po chybě Eliáše se řítil domácí hráč v 90. min. sám na naši branku, kterou při zakončení bohudík netrefil.
A tak si odvážíme z venku první a pro nás důležitý bod.

Autor: Jaroslav Ludvík