8. kolo - IE Znojmo A - Mor. Slávie Brno - 1:1

ie-msbrno27092008.jpgIE Znojmo – Mor. Slávie Brno 1:1 (1:0), gól - Ostrý,

V osmém kole k nám zavítal z Brna. Zápasy s tímto soupeř mají vždy náboj navíc hosté v minulém kole vyhráli  doma nad Slovanem Brno 5-2. Naši borci si v minulém kole připsali první vítězství v sezóně a tak se čekalo zda naváží na vítěznou sérii. Sestava vyběhla ve složení:

Minařík,- Kalina - Tkadlec (84 Šťava), Veselý, Eliáš - Ostrý, Kubošný, Černý, Urválek (68 Samek) – Kubále (75 Cakl), Štáb.
Úvod utkání se našim klukům povedl. V prvních 10 minutách jsme se dostali do dvou výborných gólových šancí. U obou byl náš útočník Kubále,ale ani jednou se mu nepodařilo překonat gólmana hostí. Obě skončili v jeho rukavicích. I v dalším průběhu utkání jsme měli více ze hry. Hosté se k Minaříkovi brance dostávali jen sporadicky. V 32 minutě putoval míč po ose Černý, Kubále. Náš útočník našel ještě lépe postaveného záložníka Ostrého na  jehož střelu pod břevno byl brněnský gólman krátký 1-0. Až do konce poločasu jsme měli hru pod kontrolou.
Vstup do druhé půli jsme značně zaspali. Během prvních deseti minut vyrobili naši kluci hodně standardních situaci ze kterých hrozilo největší nebezpečí od hostujícího týmu. I přesto jsme mohli přidat druhý gól po úniku Štába,kterého v poslední chvíli zastavilo libero zadních řad. Z prvních  chyb z úvodu utkání jsme se neponaučili a přišel tak trest v podobě inkasovaného gólu. Na světelné tabuli svítí 54 minuta Tkadlec zbytečně fauluje u rohového praporku a z následného centru nechala naše obrana zcela volného Hráčského, který hlavou pohodlně vyrovnal. Hned o pár minut později opět po centru do vápna trefil hlavou hostující hráč naštěstí jen boční síť. Do vedení nás mohl vrátit Štáb,ale jeho technická střela postrádala přesnější zakončení. Na hřišti se přiostřuje v osobních soubojích. Hlavní sudí utkání vůbec nezvládá. Kupí chyby na obě strany a naši kluci více diskutují než hrají. V tomto trendu utkání pokračuje až do konce. Šance si postupně vytvářejí oba týmy. Hosté trefují hlavou břevno opět po centru a opět Hrázský. Na naší straně má dobrou šanci hlavou skórovat Kalina, ale míč mu v posední chvíli sklouzl z hlavy a skončil těsně vedle tyče. V 79. minutě je ve vápně stažen v souboji Veselý,ale hlavní sudí dnes opravdu nemá svůj den. Čas běží v 93 minutě utkání končí a nám se nepodařilo navázat na tříbodový zisk z minulého týdne. Opět se projevila naše slabina v ofenzívě - koncovka. V defenzívě standardní situace. Hlavně druhá půle se nám vůbec nepovedla. Ale nejen nám. Utkání nezvládla ani celá trojice sudích v čele s hlavním. Ovšem bylo by hodně laciné se na tento fakt vymlouvat. Musíme se zvednout sami pokud možno už příští týden v Čebíně.

Tomáš Pěnkava trenér
Do utkání jsme vstoupili velice dobře,už v 10 minutě jsme mohli 2:0 vést.Bohužel jsme ani jednu šanci neproměnili a to se nám opět vymstilo.Gól jsme nakonec dali, ale ten na výhru nestačil. Do druhé půle jsme nastoupili s tím,že soupeři nedáme možnost zahrávat standartky okolo našeho vápna,to jsme nesplnili a inkasovali. Potom jsme se věnovali víc sudímu než hře a další branku již nepřidali.Opět naprosto zbytečná ztráta dvou bodů.