logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

7. kolo - IE Znojmo - Dobšice - 2:0

dsc01743.jpgIE Znojmo – Dobšice 2:0 (2:0), góly - Kubále, Urválek.

V sedmém kole jsme na svém hřišti přivítali celek Dobšic. Soupeř se kterým jsme se (A týmy) utkali v novodobé historii poprvé v mistrovském klání. Hosté měli před utkáním 9 bodů. Naši borci zatím marně čekají na první letošní výhru v soutěži. Trenér Pěnkava postrádal na lavičce nejen svého asistenta Ludvíka,ale k utkání nenastoupil ani kapitán Samek (po operaci zubů) a Šťava (dovolená).  Důvěru dostala sestava ve složení:


Minařík - Kalina - Tkadlec, Veselý, Eliáš - Ostrý, Kubošný, Černý (86 Doválel), Urválek (62 Cakl) – Kubále (79 Samek Jan), Štáb.

Za chladného počasí jsme do utkání vstoupili lépe. V 10 minutě se na vápně dobře zorientoval Kubále otočil se s míčem a pohotovou přízemní střelou poslal náš tým do vedení. Tento gól byl navíc jeho první v letošním ročníku 1-0. V dalších 20 minutách se hra odehrávala převážně mezi šestnáctkami a mnoho vzruchu diváci neviděli. Ovšem od 30 minuty až do poločasu bylo vzruchu na obou stranách. V 32 minutě unikl Štáb,ale jeho střelu Bártík v brance hostí chytil. Na druhé straně se dvakrát ukázal Stehlík,ale ani jeden z jeho pokusů v síti neskončil. V 35 minutě hostující obrana nabídla dobrou šanci Kubálemu po nepřesné rozehrávce. Náš útočník prováhal správný okamžik k zakončení a následná střela šla mimo tyče. O minutu později se pět prosadil důrazně ve vápně Kubále a tentokrát překonaného Bártíka zachránil na brankové čáře Záruba. Hosté se do žádných větších gólovém nedostávají. Hrozí jen několika rohovými kopy. Naše obrana pracuje spolehlivě. Dvě minuty před poločasem vidí diváci nejhezčí fotbalový moment zápasu. Urválek postupuje středem s míčem a pohotově bez přípravy vypálil z 25mertů. Jeho projektil zaplachtil přesně do šibenice a vzduchem plachtící Bártík byl absolutně bezmocný.
Druhá půle byla z naší strany spíše taktická.Naši kluci zahušťují střed hřiště a čekají na brejky do hostující obrany. Dobšičtí mají lehkou územní převahu v poli,ale na nějakou větší šanci čekají marně. Na druhé straně uniká v 70 minutě po pravé straně Kubále a na jeho centr naskakuje osamocený Černý,ale hlavička v záklonu na gól nestačila. V 76 má dobrou příležitost při přečíslení Ostrý po přihrávce Kubáleho,střelu ovšem Bártík vytěsnil na roh. Obraz hry se až do konce zápasu nemění hosté marně dobývají Minaříkovu branku a naše akce do otevřené obrany končí po střelách většinou mimo tyče. Trenér Pěnkava postupně na hřiště posílá Cakla,dorostence Jana Samka a Doválela,ale ani těmto náhradníkům se nepodařilo rozvlnit sít Bártíkovy svatyně a tak utkání v 93minutě končí.
Naši příznivci si tak mohli až po sedmém kole společně s našimi hráči vychutnat první vítězství v letošním ročníků. Po pravdě řečeno tři body jsou zcela zasloužené naši mohli vyhrát daleko větším rozdílem,kdy nám chyběl větší klid v koncovce a někdy i trochu štěstí. Hosty jsme do žádné velké gólovky nepustili a utkání jsme ve druhé půli v pohodě bez větších problémů dovedli k vítězství.


Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři