logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

9. kolo - Čebín - IE Znojmo - 0:3

j0422244.jpgDalší mistrovský zápas čekal naše mužstvo na "horké" půdě v Čebíně. Domácí mužstvo je venku docela neškodné, ale tuto nevýhodu nahrazuje vynikajícími výsledky na domácím hřišti, proto jsme odjížděli na zápas s obavami, ale s jasným cílem odčinit domácí ztrátu, kdy jsme remizovali s Moravskou Slávií a získat nějaký bod.

Do utkání nastoupila sestava:
Minařík - Eliáš, Kalina, Kubošný, Tkadlec - Ostrý, Veselý, Samek (87' Šťáva), Urválek - Štáb (89' Krčál), Černý (63' Kubále).

 

Začátek zápasu byl velmi nervózní z obou stran, hra neurovnaná, spoustu soubojů odehrávajících se ve středovém kruhu, hodně zkažených přihrávek. Ve 13' minutě naše mužstvo předvedlo první pěknou akci a hned gólovou - Urválek výborným presinkem vybojoval míč na půlce, perfektně si narazil s Černým, který mu poslal krásný balón do samostatného nájezdu a ač mohl zakončit, tak ještě přihrál Samkovi do prázdné branky a vedli jsem 1:0.
Po vedoucím gólu se hra opět vrátila do starých kolejí a opět to byl spíše boj o každý míč, napomáhalo tomu i nekvalitní hřiště, když bylo hodně hrbolaté a míč se těžko držel pod kontrolou.
Domácí se postupem času začali zlepšovat, zpřesnili přihrávky, my jsme už tak dobře nebránili jejich středové hráče, kteří nás začali přehrávat a v úseku od 25' - 35' min. jsme čelili několika závarům. 28' zbytečný faul Tkadlece na hranici šestnáctky. Domácí zahrávali nebezpečný přímý kop, který odvrátil Kalina na roh, po jehož zahrání Minařík špatně vyboxoval míč, který poskakoval kolem našeho malého vápna a obrana s vypětím všech sil odkopla míč do bezpečí. Tento tlak domácí zakončili výbornou akcí, kdy sérií narážeček vystavili naši obranu do role statistů a jejich útočník se řítil sám na Minaříka, který nás skvělým zákrokem zachránil před vyrovnáním.
My jsme na tuto hluchou desetiminutovku odpověděli nejlepším způsobem, začali jsme zase běhat a dostávali jsme se do šancí - 34' min. centr Urválka a Černý nedokázal z brankové čáry dokopnout míč do prázdné brány. 39'min a opět Černý po krásné ulici Samka se řítí sám na domácí branku, bohužel zakončil vedle brány. 42'min. - Štáb krásně utekl po lajně, osamocený Černý mu krásně seběhl před bránu, ale Štáb si ho nevšiml a přihrával pod sebe, kde Ostrý nedokázal zpracovat špatnou přihrávku na paty. Hned vzápětí drzý průnik Urválka a jeho přesná přihrávka do vápna na Ostrého, kterému těsně před zakončením stihl domací stoper vypíchnout míč. Domácí se dostali už jen v poslední minutě prvního poločasu ke dvěma nebezpečným centrům, které ale naše obrana odvrátila.
Do druhého poločasu, jak už je naším zvykem, jsme nevstoupili dobře, domácí nás zatlačili na naši půlce, ale bránili jsme dobře a nepustili jsme je ani do náznaku nějaké šance. V 55' min. měli domácí výhodu zahrávání přímeho kopu z 18m na středu, ale chybným rozehráním se připravili o možnost ohrožení branky. Hra opět upadla do podprůměru, byl to spíše boj o střed hřiště a ikdyž se domácí snažili, my jsme jejich útoky včas zachytávali a postupem času jsme přebírali iniciativu v utkání a od 75' minuty jsme už měli zápas ve svých rukou. 78' minuta a Urválek krásně uvolnil Štába, který průnik přes domácího obránce zakončil nekompromisním zakončením přes brankáře - 2:0. My už jsem do otevřené obrany podnikali nebezpečné brejky, hlavně Štáb zlobil svou rychlostí. V 82' min. Štáb sražen ve vápně v jasné šanci, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá, ale stejnou situaci o dvě minuty už posoudil jasně, opět faul na Štába po třetí gólové přihrávce Urválka - pokutový kop, který v 84. min. Samek jednoznačně proměnuje - 3:0. Domácí ještě v závěru nastřelili po krásné střele tyč a utkání skončilo zaslouženým vítězstvím našeho mužstva.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vyberte nové logo klubu

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

25. březen 2023

Naši sponzoři

Reklamní blok